Ротація
Рота́ція — (від лат. roto, avi, atum, are — крутити, обертати)
У війні
Ротація — регулярна заміна або взаємозаміна особового складу, підрозділів або військових частин, що виконують завдання у важких, складних або несприятливих умовах через певний час. Широко практикується в умовах ведення бойових дій.
У політиці
Ротація (від лат. rotatio — обертання). Демократична вимога періодичної змінюваності політичних сил та осіб, що перебувають при владі.
На радіо
Розміщення музичної композиції або рекламної вставки в радіоефірі. Ротація розрізняється за ступенями (важка або жорстка, середня, легка чи м'яка), що відображають частоту розміщення композиції в ефірі і вимірюється кількістю прокруток (іноді — за часовий проміжок).
У медицині
Здійснення обертальних рухів у тому чи іншому суглобі.
У спорті
Зміна складу гравців.
У логістиці
Ротація — заміщення одного однотипного товару на інший, який відрізняється виробничою партією, датою та часом виробництва. Використовуються методи FIFO та LIFO та інші.
Література
- В. М. Матвієнко. Ротація // Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т./Редкол.:Л. В. Губерський (голова) та ін. — К.:Знання України, 2004 — Т.2 — 812с. ISBN 966-316-045-4
- Шведа Ю. Політичні партії. Енциклопедичний словник.- Львів: Астролябія.- 2005.- 488 с.
- Шведа Ю. Теорія політичних партій та партійних систем: Навч. посібник.- Львів: Тріада плюс.- 2004.- 528 с.
- Обушний М. І., Примуш М. В., Шведа Ю. Р. Партологія: Навч. посібник / За ред. М. І. Обушного.- К.: Арістей.- 2006.- 432 с.