Руан, вулиця Епісері. Ефект сонячного освітлення

Руан, вулиця Епісері. Ефект сонячного освітлення — картина художника імпресіоніста Каміля Піссарро (1830–1903), що належить пізньому періоду творчості.

«Руан, вулиця Епісері. Ефект сонячного освітлення»
фр. Rue de l'Épicerie, Rouen (Effect of Sunlight).
Творець: Каміль Піссарро
Час створення: 1898
Розміри: 81 × 65 см
Висота: 81,3±0,1 см
Ширина: 65,1±0,1 см
Матеріал: олія на полотні
Жанр: міський пейзаж
Зберігається: США, Нью-Йорк
Музей: Метрополітен-музей

«Він чудовий для живопису»

Ландшафтні архітектори, тобто садівники, кажуть, що нема місцин, непридатних для створення саду. Щось подібне кажуть і художники, що бачать незвичне у звичному для пересічних громадян - «Він чудовий для живопису». Ці слова надіслав листом своєму сину Люсьєну Каміль Піссарро, правда з іншого приводу. Але вони цілком відносяться і до Руанського собору, недобудованого в добу готики, величного, не схожого на інші. Він впав у око художника, що натхнено малював його декілька разів, як малюють щось унікальне.

Довга назва картини

Здається, довгу назву картині дав не сам художник. Продавці картин, французькі маршани, напевно бачили декілька картин з Руанським собором і помітили, що одна вирізнялась саме ефектом сонячного освітлення. Так виникла довга назва картини.

Вулиця Епісері веде до собору повз так званий Старий ринок. На цьому полотні якраз подано ринковий натовп. На якусь мить вітер розігнав хмари і сонячні промені зробили теплими і привітними сіро-чорні стіни старого собору. Художник зробив усе можливе, аби ефект сонячного освітлення більше не полишав його картину.

Джерела

  • Юденич И. В., Пейзажи Писсарро в Эрмитаже. Л., 1963;
  • Камиль Писсарро. Письма. Критика. Воспоминания современников (пер. с франц.; вступ. ст., сост. и примеч. К. Г. Богемской), М,, 1974;

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.