Архітектор

Архіте́ктор, жін. архіте́кторка[1] (грец. arkhitektōn: apxi + tektōn — будівник) фахівець, який за допомогою матеріально-технічних ресурсів створює проєкт організації простору. Професія охоплює організацію всіх рівнів просторового середовища: від малих форм до великих територіальних систем.

Архітектор біля проєктувальної дошки. Малюнок 1893 року з норвезького видання «Teknisk Ukeblad».

Засади діяльності

Діяльність архітектора зумовлена вимогами часу та науково-технічним прогресом. Кожна епоха вирізняється своїм баченням організації простору стилем, що є похідною естетичного втілення науково-технічного прогресу та суспільних вимог до середовища. Проте рисою архітектора є прагнення поліпшити середовище, в якому ми живемо, максимально його ідеалізувати і тим самим створити новочасний стиль.

Архітектор повинен досконало орієнтуватись в сучасності і вміти передбачати майбутнє. Адже об'єкти, створені ним, як правило, «живуть» довше за свого автора.

Архітектор повинен знати психологію людини та вміти запрограмувати сценарій її побуту в просторі таким чином, щоб вона почувалась максимально комфортно.

Функція архітектора не завершується на кресленні. Щоб зрозуміти, що креслити потрібно бути тонким психологом, вміти побачити в людині те, що їй дійсно потрібно, а не те що їй сподобалося. На цьому етапі сучасний архітектор повинен знати чим займається людина, яке в неї хобі, скільки людей житиме в будинку. Не завадить інформація про територію, ґрунти, та сусідів по ділянці, саме цей ресурс потрібно якнайкраще використати.

Початок будівництва потребує участі архітектора, бо це найважливіша стадія діяльності архітектора. Будівельники не знають, що від них хоче архітектор, вони просто не здатні побачити. Це під силу лише архітектору.

Нарешті Ви завершили будівництво, але це ще не кінець діяльності архітектора, на цьому етапі потрібно ввести в експлуатацію вже готову будівлю, інколи цей етап виявляється найскладнішим, і в цьому Вам допоможе саме архітектор.

Персоналії

  • Категорія:Архітектори
  • Категорія:Архітекторки
  • Категорія:Українські архітектори
  • Категорія:Українські архітекторки

Творчі об'єднання

Підготовка фахівців

Підготовка фахівців проводиться у ВНЗ України за такими спеціальностями:

Бакалавр Спеціаліст Магістр
1.Архітектура будівель і споруд6.1201007.1201018.120101
2.Містобудування6.1201007.1201028.120102
3.Дизайн архітектурного середовища6.1201007.1201038.120103

Основні вимоги до абітурієнтів: Абітурієнт має бути підготовлений за програмою повної загальної освіти і мати атестат зрілості або диплом молодшого спеціаліста напряму підготовки 5.120101 «Архітектура будівель і споруд». Мати розвинені просторові уявлення, творчі здібності до креслення, малюнку, почуття гармонії при вирішенні композиційних завдань.

Вищі навчальні заклади, які готують архітекторів:

Присудження наукових ступенів кандидата архітектури і доктора архітектури проводиться відповідно до порядку, затвердженого Вищою атестаційною комісією (ВАК) України за такими спеціальностями:

Докладніше: Таблиця: спеціальностей за ВАКом#18 Архітектура архітектурно-будівельна майстерня

Галерея архітектурних творів

Див. також

Примітки

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.