Рудопідготовка

Рудопідготовка (рос. рудоподготовка, англ. ore dressing (pretreatment), нім. Erzaufbereitung f) — сукупність процесів обробки руди різноманітними методами для отримання ґранулометричного та якісного складів, що визначаються вимогами наступних переробок чи нормативами на готову продукцію. Така обробка досягається дробленням і грохоченням, подрібненням і класифікацією, збагаченням і грудкуванням, а також шихтовкою.

Рудопідготовка включає процеси дроблення, грохочення і подрібнення руди.

Дроблення. Схеми дроблення здійснюють за одну, дві або три стадії в залежності від крупності початкової руди і крупності дробленого продукту. У схемах застосовують попереднє або контрольне грохочення, можливі замкнені цикли в останній стадії; між стадіями дроблення розташовують бункери, склади, транспортні конвеєрні лінії. На рудозбагачувальних фабриках найбільше поширення отримали щокові і конусні дробарки. Щокові дробарки використовуються тільки для крупного дроблення, конусні — для крупного, середнього і дрібного дроблення.

Подрібнення. На рудних збагачувальних фабриках застосовуються барабанні кульові, стержневі, рудно-галькові млини і млини самоподрібнення. Для крупного подрібнення використовуються млини самоподрібнення і стержневі, які працюють звичайно у відкритому циклі. Для середнього і тонкого подрібнення найчастіше застосовують кульові і рудно-галькові млини, що працюють у замкненому циклі з класифікуючими пристроями — класифікаторами або гідроциклонами.

Автоматизація рудопідготовки включає:

Див. також

Література

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Донбас, 2007. — Т. 2 : Л  Р. — 670 с. — ISBN 57740-0828-2.
  • Бабець Є. К., Сокур М. І. Управління енергозбереженням в процесах рудопідготовки: Монографія. — Кривий Ріг: Мінерал, 2002. — 410 с.
  • Смирнов В. О., Білецький В. С. Підготовчі процеси збагачення корисних копалин. [навчальний посібник] — Донецьк: Східний видавничий дім, Донецьке відділення НТШ, 2012. — 286 с.
  • Сокур М. І. Рудопідготовка: дроблення, подрібнення, грохочення. / Сокур М. І., Білецький В. С. Ведмідь І. А., Робота Є. М.. — Кременчук: ПП Щербатих О. В. — 2020. — 494 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.