Рука (новела)

«Рука́»[1][2] (фр. La Main) новела французького письменника Гі де Мопассана, видана в 1883 році. Сюжет твору розповідає про таємниче убивство англійця в Аяччо. На відміну від інших новел письменника, цю автор виклав у містичному дусі з елементами детективу.

«Рука»
Автор Гі де Мопассан
Назва мовою оригіналу фр. La Main
Країна Франція
Мова французька
Жанр новела
Місце Париж
Укр. видавництво Дніпро
Видавництво газета «Le Gaulois»
Видано 23 грудня 1883
Перекладач(і) Левко і Мирон Федоришини
Тип носія на папері
Попередній твір Коко
Наступний твір Жебрак

Історія

Гі де Мопассан написав цю новелу на основі вражень від подорожі Корсикою. Вперше твір був опублікований у газеті «Le Gaulois» 23 грудня 1883 року. У 1885 році «Рука» увійшла до збірки «Казки дня і ночі». Український переклад твору здійснили брати Левко і Мирон Федоришини. В їхньому перекладі новела побачила світ у видавництві «Дніпро» двічі: у восьмитомному зібранні творів Гі де Мопассана (1969—1972)[2] і двотомному виданні вибраних творів письменника (1990)[1].

Сюжет

У світському товаристві судовий слідчий Бермютьє розповідає про таємничий випадок, який трапився в його практиці під час служби в корсиканському місті Аяччо. На острів приїхав багатий незнайомець, в якому за вимовою визнали англійця. За службовим обов'язком пан Бермютьє побував з візитом у сера Джона Ровелла. У вітальні увагу слідчого привернула відрубана рука, прикута ланцюгом до стенду. Англієць пояснив, що це один з його мисливських трофеїв, адже йому доводилось полювати не тільки на диких звірів, але і на людей. Втім, у подробиці вдаватися не став. За кілька місяців Джона Ровелла знаходять задушеним. Рука щезла, служник нічого не бачив і не чув, але засвідчив, що перед тим сер Джон отримував багато неприємних листів. Обставини смерті тхнуть містикою, проте слідчий Бермютьє припускає, що англійця вбив власник руки, який спромігся помститися за свою втрату[1].

Джерела

  1. Гі де Мопассан Твори. — К.: Дніпро, 1990. — Т. 2. — С. 505—511.
  2. Гі де Мопассан Твори в восьми томах / ред. Д. В. Затонський — Київ: Дніпро, 1969—1972. — Т. 4.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.