Руснаки (гурт)

Русна́ки — український народний музичний колектив з Мукачево, Закарпаття. Ансамбль «Руснаки» зберігає та примножує яскравість, самобутність закарпатської народної пісні та музики.

Руснаки
Основна інформація
Жанр фольк, традиційна українська музика, календарні, родинно-побутові, ліричні, обрядові
Роки 1988 — дотепер
Країна  Україна
Місто Мукачево
Мова українська,русинська, словацька, угорська, німецька
Склад Мальчицький Нестор
Пагарецькі Едуард
Піров Михайло
Купар Михайло
Андялошій Олександр
Тулюк Олексій
Колишні
учасники
Куцкір Петро

Опис

Свій початок фольклорний народний ансамбль «Руснаки» Міського будинку культури веде з 1988 року.

В новому тисячолітті колектив набув славу самобутнього і неповторного, став своєрідною пісенно-музичною візитівкою Мукачева. «Руснаки» змушують нас пам'ятати і не забувати материнську пісню, народну мелодію.

Колектив гідно представляє багатогранну культуру Закарпаття, має тисячі щирих шанувальників у багатьох куточках не тільки України, але й близького зарубіжжя.

Репертуар ансамблю різноманітний за жанровими ознаками: це і календарні, родинно-побутові, ліричні, обрядові. Крім основного фольклорного напрямку, гурт виконує також й хіти української естради, світові хіти.

Маршрути гастрольних концертів теж відповідають репертуару. Це — фестивалі в Угорщині, Румунії, Словаччині, Польщі, Італії, Швейцарії.

Ансамбль «Руснаки» брав участь у програмі «Фольк-музік 2010», яка виходила на каналі «УТ-1». Спільно з гуртом «Rock-H» виконали пісні в естрадному та народному стилях. Колектив визнано переможцем за рейтингом глядацьких симпатій.

Ансамбль регулярно бере участь у міжнародному фестивалі «Лемківська ватра».

Склад ансамблю

Нагороди

  • 2010 — переможець за рейтингом глядацьких симпатій у програмі "Фольк-музік 2010"на каналі «УТ-1».
  • 2014 — колектив «Руснаки» нагороджено Всеукраїнською премією імені Івана Огієнка — за високі досягнення, пропаганду народної творчості, розвиток духовної культури та активну участь у творчому житті, високу професійну майстерність та творчі здобутки в розвитку фольклорного мистецтва краю.[1]

Примітки

  1. Названо цьогорічних лауреатів премії імені Івана Огієнка. Мистецький портал «Жінка-УКРАЇНКА. 28 квітня 2014. Процитовано 22 вересня 2014.

Посилання

Мультимедіа

Галерея зображень:

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.