Рух за добровільне вимирання людства
Рух за доброві́льне вимира́ння лю́дства, відоміше як VHEMT (англ. Voluntary Human Extinction Movement) — міжнародний громадський екологічний рух, який виник у 1991 році[2][3] в США в місті Портленді, метою якого є вирішення існуючих екологічних проблем, шляхом знищення біологічного виду Homo sapiens через добровільну відмову від народження дітей.[2][3]
Історія
Руху дав назву Лес Найт (англ. Les Knight) у 1991 році у Портленді (Ореґон, США). Найт є власником сайту vhemt.org і «голосом» руху. Лес Найт зацікавився екологічним рухом в 1970-тих роках після повернення з В'єтнаму, ставши членом руху «Нульового Росту Населення» (англ. Zero Population Growth) і зробив собі вазектомію у 20 років.
З 1991 року публікується періодичне видання з новинами спільноти VHEMT, знане як «Ці останні часи». В цьому виданні Найт закликав читачів підтримати рух за вимирання виду homo sapiens шляхом відмовлення від репродукції. Також в даному виданні публікувались комікси, наприклад комікс «Дитинча Бонобо», в якому головна героїня відмовляється від дітонародження беручи натомість дитинча бонобо. В 1996 Найт створив сайт спільноти VHEMT, котрий станом на 2010 рік підтримував інтерфейс 11 мовами. Лого спільноти складається з великої літери «V» (від англ. voluntary — добровільно) та моделі Землі перевернутої північною півкулею донизу.
Структура та медійність
VHEMT за своєю структурою швидше нагадує мережу людей, ніж якусь формальну організацію, тому і конкретного списку членів також не існує. В 1995 році, Деніел Метц з університету Вілламетт зазначив що список мейл підписників у спільноти не перевищував 400 осіб. Через шість років, в сюжеті на Fox News повідомили що список складається всього з 230 осіб. Найт прокоментував це, сказавши, що кожен, хто поділяє його ідеологію певним чином причетний до цього руху, а таких однодумців — мільйони.
Лес Найт також виступає в ролі прес-секретаря спільноти. Він відвідує екологічні конференції та заходи, де інформує та привертає увагу до проблеми росту населення. На жаль, інформація про дану спільноту, до більшості аудиторії, дійшла з медіа, а не з подібних конференцій, що додало певного суб'єктивного забарвлення даній інформації. VHEMT також продають фірмові футболки, значки та наліпки на бампери з написом «Дякуємо за те, що не розмножуєшся».
Ідеологія
Гаслом руху є «Жити довго і щасливо вимерти» (англ. “May we live long and die out”)[4]. Рух не пропагує вбивства, самогубства, масову стерилізацію та інші насильницькі методи, замість цього пропонується відмовитися від подальшого відтворення людського роду.[5]
Рух має три рівні підтримки:
- Волонтери (англ. volunteers) — люди, що розділяють цілі руху і зважилися не мати дітей (або не мати більше дітей крім вже наявних)[2][6]
- Прихильники (англ. supporters) — люди, які не вважають, що вимирання людства необхідно, але тим не менш є прихильниками контролю чисельності людства і відмовилися з цієї причини від народження нових дітей.
- Потенційні прихильники організації.
VHEMT не розглядає себе як організацію, оскільки не має ніяких власних структур. Це просто рух, представлений міжнародною інтернет-сторінкою. Таким чином, офіційного представництва рух не має.
Див. також
Примітки
- Symbolism of the logo for the Voluntary Human Extinction Movement
- Adams, Guy (7 березня 2007). How to save the planet. The Independent. Процитовано 29 грудня 2010.(англ.)
- Carlson, Tucker (12 травня 2005). Taking on the Human Extinction Movement. MSNBC. Процитовано 29 грудня 2010.(англ.)
- VHEMT Main Page(англ.)
- Park, Michael (29 липня 2001). Anti-People Group Pushes for Man's Extinction. Fox News (Fox). Архів оригіналу за 29 квітня 2011. Процитовано 26 грудня 2010.(англ.)
- About VHEMT. Архів оригіналу за 23 серпня 2013. Процитовано 29 грудня 2010.(англ.)
Посилання
- VHEMT (англ.)