Рюдзін

Рюдзін або Рьодзін (яп. 龍神 «Бог-дракон»), також відомий як Оватацумі, був божеством-опікуном моря в японській міфології. Цей японський дракон символізує силу океану, має великого рота, та здатен перетворюватися на людину. Рюдзін мешкає в Рюгу-дзьо, своєму палаці під морем, збудованому з червоних та білих коралів, звідки він контролює припливи за допомогою магічних хвильових коштовностей. Морські черепахи, риби та медузи часто зображені як прислуга Рюдзіна.

Утаґава Кунійосі: Принцеса Таматорі краде коштовності Рюдзіна.

Рюдзін був батьком чарівної богині Отохіме, що одружилася з принцом мисливців Хоорі. Перший імператор Японії, Імператор Дзімму, як казали, був онуком Отохіме та Хоорі. Говорять, що Рюдзін вважається одним з прародителів японської імперської династії.

Альтернативні легенди

Згідно з легендою, імператриця Дзінґу змогла проводити свій напад на Корею з допомогою хвильових коштовностей Рюдзіна. При протистоянні корейському флотові, Дзінґу кинула кандзю (яп. 干珠 "припливно-відпливна коштовність") в море, і тоді хвилі розійшлися. Корейський флот сів на мілину, люди вийшли зі своїх кораблів. Тоді Дзінґ кинула мандзю (яп. 満珠 "припливно-текучу коштовність") і вода повернулася, топлячи корейських солдатів. Щорічний фестиваль, що називається Ґіон Мацурі, в святилищі Ясака святкує цю легенду.

Інша легенда, яка включає в історію Рюдзіна, про медузу, що загубила свої кості. Згідно з історією, Рюдзін хотів з'їсти печінку мавпи (в деяких історіях для того, що вилікувати невиліковний висип), і послав медузу дістати йому мавпу. Мавпа здогадалася втекти від медузи, кажучи, що вона поклала печінку в діжку в лісі і треба піти забрати її. І медуза повернулася й сказала Рюдзіну про те, що трапилося, Рюдзін настільки розлютився, що бив медузу до тих пір поки не зламав їй усі кості.

В сінто

Рюдзін сінко (яп. 竜神信仰 "віра Бога-дракона") — форма релігійного вірування в синтоїзмі при якій шанують драконів як водяних камі. Пов'язане з сільськогросподарськими ритуалами, молитвами дощу, та успіху рибалок.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.