Рівняння рендерингу

У комп'ютерній графіці рівняння рендерингу інтегральне рівняння, яке визначає кількість світлового випромінювання у певному напрямку як суму власного та відбитого випромінювань. Рівняння вперше було опубліковано в роботах David Immel[1] і James Kajiya[2] в 1986 р.

Рівняння рендерингу визначає загальну кількість світла, випущеного з заданої точки x в заданому напрямку, яка враховує функцію вхідного випромінювання і двопроменеву функцію відбивної здатності.

Різні алгоритми комп'ютерної графіки розв'язують це основне рівняння.

Фізичною основою рівняння є закон збереження енергії. Нехай L — це кількість випромінювання в заданому напрямку у заданій точці простору. Тоді кількість вихідного випромінювання (Lo) — це сума випроміненого (Le) і відбитого світла. Відбите світло може бути поданим у вигляді суми випромінювання (Li), що приходить по всім напрямкам, помноженого на коефіцієнт відбиття з даного кута.

Рівняння рендерингу має наступний вигляд:

де:

  •  — довжина хвилі світла;
  •  — час;
  •  — кількість випромінювання заданої довжини хвилі , яке приходить вздовж напрямку в час , з заданої точки ;
  •  випромінюване світло;
  •  — інтеграл по напівсфері вхідних напрямків;
  •  — двонаправлена функція розподілу відбиття, кількість випромінювання, відбитого від до в точці , в час , на довжині хвилі ;
  •  — довжина хвилі по вхідному напрямку до точки з напрямку в час ;
  •  — поглинання вхідного випромінювання по заданому куту.

Рівняння має три особливості: воно лінійне, ізотропне і однорідне — тобто однакове для всіх напрямків і точок простору.

Посилання

  1. Immel, David S.; Cohen, Michael F.; Greenberg, Donald P. (1986). A radiosity method for non-diffuse environments. Siggraph 1986: 133. doi:10.1145/15922.15901.
  2. Kajiya, James T. (1986). The rendering equation. Siggraph 1986: 143. doi:10.1145/15922.15902.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.