СІ (електровоз)

СІ (Сурамський, італійського виробництвава, інколи позначався серією СІ10) — експлуатувався в СРСР на Сурамському перевалі. Випускався італійською фірмою Tecnomasio Italiano-Brown-Boweri.

СІ
Електровоз СІ10-09 в депо Хашурі
Основні дані
Роки будування 19331934
Країна будування Королівство Італія
Завод Tecnomasio Italiano-Brown-Boweri
Разом побудовано 7
Країни експлуатації  СРСР
Залізниця Закавказька
Ширина колії 1524 мм
Технічні дані
Рід струму і напруга
у контактній мережі
постійний, 3000 В
Конструкційна швидкість 65 км/год
Осьова формула 0-3о−0+0-3о−0
Довжина локомотива 16 500 мм
Робоча маса 132—137, 142 т
Навантаження від рушійних осей на рейки 22 тс
Система регулювання Реостатно-контакторна
Тип ТЕД GDTM-655
Електричне гальмування Рекуперативне
Діаметр коліс 1200 мм
Годинна потужність ТЕД 6×380 кВт
Сила тяги годинного режиму 28 000 кгс
Швидкість годинного режиму 29,5 км/год
Тривала потужність ТЕД 6×325 кВт
Сила тяги тривалого режиму 22 500 кгс
Швидкість тривалого режиму 30,5 км/год

Для експлуатації на Сурамську перевалі, народний комісаріат шляхів сполучення вирішив спочатку замовити електровози у закордонних компаній, як в Америці, так і в Європі, що дозволяло згодом використовувати закордонний досвід. З європейських компаній найбільший досвід з будівництва електровозів з напругою живлення 3000 В мала італійська фірма Tecnomasio Italiano-Brown-Boweri, причому багато в чому це було обумовлено масовим переведенням електрифікованих італійських залізниць на цю напругу. Італійській компанії видали замовлення на будівництво семи електровозів, при цьому було обумовлено, що гальмівне обладнання, пускові і гальмівні характеристики, кількість економічних швидкостей, а також міжелектровозні з'єднання у нових електровозів повинні бути такими ж, як у електровозів серії С які поставлялися американською компанією General Electric.

При будівництві компанія використовувала електрообладнання таке ж, або (як у випадку з тяговими електродвигунами) схоже за конструкцією з аналогічним обладнанням італійського електровоза серії 636. Новий електровоз мав суттєві відмінності від інших Сурамських електровозів (С і СС). Так на ньому всі високовольтні допоміжні машини були виконані на повну напругу контактної мережі (3000 В), що дозволило відмовитися від застосування динамоторів, генератори струму при цьому наводилися від електродвигунів вентиляторів. Для зниження потужності ТЕД, було застосовано постійне шунтування обмоток збудження. Більш досконалою, хоча і більш складною була ходова частина, а також конструкція контролерів машиніста. В кабінах були встановлені апарати безпеки для одноосібного водіння поїзда.

Джерела

  • В. А. Раков, П. К. Пономаренко. Электровоз. — 5-е, переработанное. — М. : Трансжелдориздат, 1956. — С. 628.(рос.)
  • В. А. Раков. Локомотивы отечественных железных дорог, 1845—1955. — изд. 2-е, переработанное и дополненное. — Москва : Транспорт, 1995. — 564 с. — ISBN 5-277-00821-7.(рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.