Саги (заказник)

Саги — один з об'єктів природно-заповідного фонду Херсонської області, ландшафтний заказник загальнодержавного значення із загальною площею 500 га. Створений у 1977 році[1][2].

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Саги»
Категорія МСОПIV (Заказник)
46°37′02″ пн. ш. 32°50′16″ сх. д.
Розташування: Херсонський район,
Херсонська область,
 Україна
Найближче місто: Олешки
Площа: 500 га
Заснований: 1977
Керівна
організація:
ДП «Степовий ім. В. М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА»
Країна  Україна

 Саги у Вікісховищі

Площа

Із загальної площі заказника покрита лісом площа – 103,2 га, піски – 379,8 га, озера - 0,4 га, болота - 10,5 га., інші – 6,1 га. Заказник входить до складу природно-заповідного й фонду України, який охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.[3]

Загальний огляд

Державний ландшафтний заказник урочище «Саги» заснований постановою Ради Міністрів УРСР від 28 жовтня 1974 року №500 «Про створення державних заказників в Української РСР», оголошений постановою Ради Міністрів УРСР від 19 квітня 1977р. №198 «Про доповнення списку державних заказників і охоронної зони навкруги Чорноморського державного заповідника і Азово-Сиваського державного заповідно-мисливського господарства».[3]

Заказник «Саги» розташований на території Олешківського району, Херсоської області в урочищі «Саги» держлісфонду Дослідного лісництва ДП «Степовий ім. В.М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА» в кварталах 2-9.

Виділений з метою зберігання в природному стані типової для Нижньодніпровських пісків ділянки природи з її унікальними природними об`єктами: первинним піщаним степом аборигенної трав`яної рослинності з характерним рел`єфом, колковими і штучними насадженнями хвойних і листяних порід, озерами, місцями гніздилищ та іншої фауни.

Цей об’єкт має велике дослідницьке значення, оскільки на його території є цікаві та рідкісні представники рослин і тварин. Там періодично проводяться різноманітні дослідницькі роботи, вивчається характеристика, специфіка існування тих чи інших рослин, тварин в умовах заказника.[4]

Флора і фауна

Природно-заповідний об'єкт є місцем, де охороняються лісові ценози, псамофіти і степи, згладжені піщані кучугури, озера, болотні ценози. На лісових ділянках зростають рідкісні види рослин, а саме береза дніпровська, ковила дніпровська і зарості вільхи звичайної[3]. Серед рідкісних видів можна зустріти гадюку звичайну, зростають зозулинець болотний, целокаулон степовий та інші[3]. На озерах і заболочених ділянках знаходиться значна кількість птахів, де вони проводять гніздування, а у вільхових і березових природних колках живуть колонії граків, зустрічаються дикі косулі, дикі кабани, фазани, зайці, лисиця, енотовидна собака, ондатра та інші звірі та птахи.

Галерея

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.