Сайнфелд

Сайнфелд (англ. Seinfeld) американський телевізійний серіал, який виходив на телевізійному каналі NBC з 5 липня 1989 до 14 травня 1998, протягом дев'яти сезонів. Автори Ларрі Девід (англ. Larry David) і гуморист Джеррі Сайнфелд. Останній знявся у головній ролі, граючи самого себе і сміючись з власних недоліків.

Сайнфелд
Seinfeld
Тип телесеріал
Телеканал(и) NBC
Дистриб'ютор(и) Columbia TriStar Televisiond і Hulu
Жанр Ситком
Тривалість серії 22 хв.
Керівник проєкту Ларрі Девід і Джері Сайнфелд
Режисер Art Wolffd, Tom Cheronesd, Andy Ackermand і David Steinbergd
Ідея Ларрі Девід
Джеррі Сайнфелд
У головних ролях Джеррі Сайнфелд
Джулія Луї-Дрейфус
Майкл Річардс
Джейсон Александер
Композитор Jonathan Wolffd
Країна-виробник  США
Мова оригіналу англійська[1]
Перший показ 5 липня 1989 — 14 травня 1998
Кількість сезонів 9
Кількість серій 180
Посилання

«Сайнфелд» зазнав величезного успіху і був визнаний найкращим комедійним серіалом США.

Сюжет

Це — «Шоу ні про що» (англ. Show about nothing), історія про повсякденне нью-йоркське життя. З серії у серію, герої потрапляють у кумедні ситуації. Їхнє особисте життя, відносини з батьками, ситуація на роботі — все провокує цілком несподівані проблеми, на які не можна дивитися без сміху.

Гумор у серіалі — доброзичливий. Сайнфелд жартує як з загальнолюдських проблем (самозакоханість, невпевненість у собі, відносини з близькими людьми) так і зі специфічно нью-йоркського повсякдення — переповнене метро, заплутані або небезпечні автостоянки, міжнаціональні відносини у багатокультурному космополітичному місті.

Головні герої

Головні герої — четверо друзів:

  • Джері Сайнфелд (англ. Jerry Seinfeld) — молодий гуморист. Сайнфелд нібито грає себе, весь час іронізуючи з власних недоліків.
  • Елейн Бенес (англ. Elaine Benes) — його колишня дівчина, а тепер друг. Весь час у пошуках гідного кавалера.
  • Джордж Костанца (англ. George Costanza) — друг дитинства Джері. Весь час комплексує через низький зріст і лисину. У психологічній залежності від батьків. Постійно шукає ідеальну подружку, але власні комплекси руйнують всі відносини.
  • Космо Креймер (англ. Cosmo Kramer) — сусіда Джері. Трохи божевільний.

Інші персонажі

  • Ньюмен (англ. Newman) — сусід Джері і Креймера. Повний, неохайний, самозакоханий, неакуратний. Працює поштарем. Дружить з Креймером. Ньюмен і Джері недолюблюють один одного.

Згадка про Україну

У епізоді «The Label Maker» (12 серія 6-го сезону) є згадка про Україну[2]. Ньюмен і Космо Креймер грають у Ризик — стратегічну гру «на завоювання світу». За виразом Джері: «гра в світове панування двох людей, які ледь можуть дати собі раду з власним життям».

Останній етап гри відбувається у метро. Ньюмен хвалиться, що в нього «є війська в Україні». Космо починає іронізувати, що «Україна слабка». Це чує український іммігрант, який ображається, перегортає гру і розкидає фішки.

Це — один з численних жартів у «Сайнфелді» про життя у багатонаціональному місті. У Нью-Йорку є діаспори багатьох народів світу. Люди різного походження, релігій та культур мають уживатися разом і знаходити спільну мову. Іноді виникають непорозуміння, деякі з яких виглядають комічно.

Довідки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.