Сантьяго Калатрава


Сантья́го Калатра́ва (ісп. Santiago Calatrava Valls; 28 липня 1951, Валенсія) — іспанський архітектор та скульптор. Автор футуристичних споруд по всьому світу. Має офіси у Цюриху, Валенсії та Парижі.

Сантьяго Калатрава
ісп. Santiago Calatrava Valls
Народження 28 липня 1951(1951-07-28) (70 років)
Країна  Іспанія
Навчання Федеральна вища технічна школа Цюриха, Polytechnic University of Valenciad і Колумбійська школа інженерії та прикладних наукd
·Rafael Tamarit Pitarchd
Діяльність скульптор, архітектор, Ist Statik für die Zukunft relevant, інженер-будівельник, інженер, conservator
Праця в містах Валенсія, Сент-Ліїс, Мунхвіллен Швейцарія, Мальме , Афіни
Архітектурний стиль постмодернізм
Найважливіші споруди Місто мистецтв та наук, Валенсія
Членство Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts de Sant Jordid, Королівська академія витончених мистецтв Сан-Фернандо, Шведська королівська академія інженерних наук і Académie d'architectured[1]
Нагороди

James Parks Morton Interfaith Awardd

Почесна медаль за сприяння винаходуd (1993)

Європейська архітектурна преміяd (2015)

Національна архітектурна премія Іспаніїd (2007)

Gran Cross of the Order of James I the Conquerord (2008)

Honorary doctor of the University of Lièged

honorary doctor of Columbia Universityd

honorary doctorate of Techniond

honorary doctor of the Aristotle University of Thessalonikid

Honorary citizen of Lièged (2010)

honorary doctorate of Lund Universityd

Q36509068? (2006)

почесний доктор Тель-Авівського університетуd

Eugene McDermott Award in the Arts at MITd (2005)

Сайт calatrava.com
 Сантьяго Калатрава у Вікісховищі

Біографія

Займався в Школі архітектури і в Школі мистецтв та ремесел в рідному місті Валенсії. Здобувши освіту в 1975 р., влаштувався на роботу до Швейцарського федерального технологічного інституту в Цюриху, де отримав диплом інженера.

На творчість Калатрави значний вплив справив Ле Корбюзьє. У 1981 році він відкрив свою власну майстерню в Цюриху, причому працював і як архітектор, і як інженер. Його першим проектом став ангар заводу компанії Jakem в швейцарському Мунхвіллені (1983—1985). Взагалі спочатку кар'єра Калатрави була присвячена здебільшого мостам, залізничним станціям, конструкції яких вивели рівень громадських проектів на якісно новий рівень.

Далі була телекомунікаційна вежа у Барселоні (1991). Павільйон для художнього музею Мілвокі став першою його роботою у США. У 2001 році споруджена виноробня Ісіос. Напередодні Олімпіади в Афінах за проектом Калатрави було повністю реконструйовано Афінський олімпійський спортивний комплекс. Першим хмарочосом Калатрави був 54-поверховий Turning Torso у Мальме, Швеція (2005). Нині Калатрава працює над проектом вокзалу — транспортного вузла Всесвітнього торгового центру у Нью-Йорку.

Стиль Калатрави долає грані, що розділяють архітектуру та скульптуру. Він продовжує традиції іспанського модернізму, проте володіє особливою манерою, що включає деякі риси Фелікса Кандели та Антоніо Гауді.

Галерея

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.