Сатанівський млин

Са́танівський млин водяний млин XIX століття у містечку Сатанів, нині селищі міського типу Городоцького району Хмельницької області. Пам'ятка архітектури місцевого значення на річці Збруч, наподалік від пам'ятки архітектури «Міська брама».

Сатанівський млин (травень 2018 року)
Мельник за роботою (серпень 2020 року)

Відомості про млин

Станом на 2019 рік млин є діючим, більшість його устаткування працює: він меле зерно на борошно, манку та грис, молотить гречку тощо.[1]

1987 року щорічник «Наука і культура. Україна» писав:

«Майже два століття крутить Збруч жорна млина в селі Сатанів Городоцького району на Хмельниччині. Млин цей знаменитий на всю округу, йдуть сюди валки із збіжжям з довколишніх сіл, навіть із сусідньої Тернопільської області. Та млин у селі Сатанів — не тільки млин. При потребі він стає невеличкою електростанцією — запасний генератор постачає електроенергією село і ферми спецгоспу «Дружба». Господарем на млині — мірошник Броніслав Йосипович Лісовик. Мірошником був його дід і батько, так що професія в нього родинна, з давніми традиціями».

Станом на 2019 рік млином володіє Ігор Новосилецький.[1] За день млин може перемолоти до 2,5 т зерна. Місцеві жителі із всього Городоцького району їздять до млина молоти зерно на борошно.

Галерея

Література

  • Наука і культура. Україна, 1987. — С. 170.
  • Млин у містечку Сатанів: Фото // Завальнюк О. М., Комарніцький О. Б. Подільські містечка в добу Української революції 1917—1920 рр. — Кам'янець-Подільський, 2005. — С. 81.
  • Сатанов: здание бывшей еврейской мельницы на реке Збруч. Фото 1992 г. // 100 еврейских местечек Украины: Исторический путеводитель. — Выпуск 1. Подолия. — 2-е издание. — Иерусалим — Санкт-Петербург, 1998. — С. 202.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.