Седан

Седан — триоб'ємний кузов легкового автомобіля з двома або трьома рядами 2 або 3 сидінь, з чотирма дверима і багажником, структурно відокремленим від пасажирського салону. Заднє скло у седані завжди жорстко закріплене в рамці і не піднімається, хоча спинка заднього сидіння може бути або обладнаною лючком, або відкидатися для перевезення довгих предметів.

Сучасний автомобіль Chrysler 300 з типом корпусу «седан»

Походження назви

Щодо походження терміна існують дві версії. Одна пов'язує його з англ. sedan («паланкін»), що походить з південно-італійського діалекту від слова sedia — «крісло» (перший седан було представлено в Неаполі).

За іншою версією, слово «седан» утворено від назви французького міста Седан, що спеціалізувалося в XIX столітті на виробництві дорожніх карет.

Першим автомобілем, на чотирьох осіб, який отримав ім'я «седан» був Speedwell Sedan, розроблений у 1911 році компанією Speedwell Motor Co в Огайо.

Посилання

  • Седан // Універсальний словник-енциклопедія. — 4-те вид. К. : Тека, 2006.
  • Песков, В. И. Основы эргономики и дизайна автомобиля. Учебное пособие. — Н. Новгород: Нижегородский Государственный Технический Университет, 2004. — С. 66. — 225 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.