Всесвітня виставка (1893)

Всесвітня виставка 1893 року проходила з 1 травня по 1 листопада в Чикаго (Іллінойс, США) і стала однією з наймасштабніших в історії. Бувши присвячена 400-річчю відкриття Америки, вона була названа «Колумбівською» (англ. World's Columbian Exposition)[1].

Всесвітня виставка
англ. World's Fair: Columbian Exposition

41°47′24″ пн. ш. 87°34′48″ зх. д.
Країна  США
Розташування Чикаго
Тип Всесвітня виставка
Площа 280 га
Дата заснування 1 травня 1893

Всесвітня виставка
Всесвітня виставка (США)
 Медіафайли у Вікісховищі
Рухомий «тротуар»
Копія дакара вікінгів, на якому на виставку прибули норвежці
Оглядове коло Ferris Wheel інженера Джорджа Ферріса

Опис

З архітектурного погляду виставка стала тріумфом принципів стилю боз-ар щодо американського містобудування. Виставкове містечко проектували провідні архітектори того часу — Деніел Хадсон і Фредерік Олмстед. Підготовка до виставки проходила одночасно з відновленням міста після великої пожежі 1871 року[1].

На території в 600 акрів були представлені 200 споруд, канали і лагуни, люди і культури з усього світу. Критий навісом конвеєр завдовжки 730 метрів з встановленими на ньому лавками становив рухомий тротуар. Відвідувачі виставки, прибувши озером на катерах, переходили з причалу на конвеєр і зі швидкістю пішохода їхали до входу на виставку[2]...

Щоб забезпечити безпеку й безперебійну доставку гостей, влада Чикаго першими в світі побудувала колію на високих опорах (теперішня лінія "L" — Loop). На виставці вперше в світі були представлені оглядове колесо — Ferris Wheel інженера Джорджа Ферріса[1] та люмінесцентне світіння інженера Томаса Едісона. На честь виставки на прапорі Чикаго розміщено одну з чотирьох зірок[3].

Справжній фурор на вистаці справила картина Іллі Репіна "Запорожці пишуть листа турецькому султанові".

За 6 місяців виставку відвідали 27 млн ​​осіб, а найбільш вдалого дня виставку одночасно відвідували 47 тисяч осіб. Це була серйозна заявка Чикаго на звання лідера серед міст США, а самої Америки — на світове лідерство.

На основі експонатів виставки в 1895 році був створений Філадельфійський торговий музей — найбільший у світі.

Посилання

  1. Bird's-Eye View of the World's Columbian Exposition, Chicago, 1893. World Digital Library. 1893. Архів оригіналу за 25 серпня 2013. Процитовано 19 липня 2013.
  2. «Предвидения» Герберта Уэллса // Юрий Фролов «Наука и жизнь» №10, 2008 (рос.)
  3. Українське Чикаго // Прапор Чикаго
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.