Сексуальний скандал католицької дієцезії Бостона

Скандал сексуального насильства у католицькій дієцезії Бостона — частина серії випадків сексуальних зловживань у Католицькій церкві Сполучених Штатів та Ірландії. На початку 2002 року газета «The Boston Globe» висвітлила серію кримінальних справ проти п'яти римо-католицьких священиків, які ставили питання про сексуальну наругу над неповнолітніми, вчинену католицькими священиками, у центр уваги всієї громадськості.[1][2][3] Репортажі про ці випадки закликали інших жертв виступити з їхніми свідченнями про насильство, що вилилось у велику кількість судових процесів і кримінальних справ.[4]

Графіті на стіні в Лісабоні, на якому зображено священика, що переслідує двох дітей

Стало ясно, що більшість свідчень були правдивими й існували цілі схеми сексуальних зловживань і приховувань фактів у ряді великих дієцезій по всій території Сполучених Штатів, які спочатку вважалися поодинокими випадками, але вибухнули у загальнонаціональний скандал. Скандал викликав кризу Католицької церкви у США, надавши сміливості жертвам в інших країнах, аби свідчити про зловживання, тим самим створивши глобальну кризу для Церкви.

Зрештою, стали зрозумілими масштаби, в яких священики та миряни релігійних орденів у католицькій церкві мали сексуальні стосунки з неповнолітніми — тисячі обвинувачень протягом декількох десятиліть. Незважаючи на те, що більшість випадків мали місце в Америці, потерпілі стали виринати й у інших країнах, таких як Австралія, Канада, Ірландія та інших. Головним обтяжуючим фактором були дії католицьких єпископів спрямовані на замовчування та утаємничення злочинів, а також перепризначення обвинувачених до інших парафій, де вони продовжували неконтрольований контакт із молоддю, тим самим сприяючи подальшим злочинам.

Розслідування скандалу «The Boston Globe» проходило під заголовком «Spotlight Investigation: Abuse in the Catholic Church». Викриття стало головною темою драми «У центрі уваги» (2015).

Історія

Викриття репортажами «The Boston Globe»

У 2002 році у Бостоні було порушено кримінальну справу стосовно п'яти римо-католицьких священиків (Джона Ґейґена, Джона Генлона, Пола Шенлі, Роберта В. Гейла і священика-єзуїта Джеймса Телбота), зрештою призвело до визнання винними та засудження кожного з них до ув'язнення.[5] Продовжуючи викриття таких випадків, «The Boston Globe» привернуло увагу всього народу до проблеми.[2][3][6] Завдяки цьому почали заявляти про себе і постраждалі з інших країн.[4]

У 2003 році серії статей у газеті «The Boston Globe» було присвоєно Пулітцерівську премію за служіння суспільству. Видання було удостоєне нагороди за „сміливе, всеохопне висвітлення… рішуче зусилля, яке розкрило таємничість і викликало місцеву, національну та міжнародну реакцію і спричинило зміни у Римо-католицькій церкві.“

Див. також

Примітки

  1. Abuse in the Catholic Church. Архів оригіналу за 18 травня 2008. Процитовано 27 лютого 2016.
  2. retrieved March 21, 2009
  3. retrieved March 21, 2009
  4. Bruni, A Gospel of Shame (2002), p. 336
  5. http://www.patriotledger.com/archive/x1727717037/Defrocked-Quincy-priest-released-from-prison
  6. retrieved March 21, 2009

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.