Селенго-Орхонський лісостеп

Селенго-Орхонський лісостеп екорегіон біому помірні луки, савани і чагарники, що розташований на півночі центральної Монголії та прямує на північний схід вздовж Селенги в Росію[1] Екорегіон власне високогірний, але оточений вищими гірськими хребтами. Як перехідна зона між тайгою (на півночі) і степом вона має хвойні ліси на північних схилах гір, а на південних схилах — змішані ліси (сосна/осика). Площа екорегіону — 227,660 км².[2]

Селенго-Орхонський лісостеп

Орхон
Екозона Палеарктика
Біом Помірні луки, савани і чагарники
Площа 227660
Країни Монголія, Росія

Екорегіон позначено фіолетовим

Розташування та опис

Екорегіон простягається приблизно на 1000 км, від гір Хан-Хухій у сомоні Баруунтуруун, в Західній Монголії, через сточище верхів'їв Селенги, долиною Орхона вздовж долини Селенги до Улан-Уде Бурятія, Росія. У середині екорегіону оминає високогірну лісову територію гір Хангай. Середня висота над рівнем моря — 800—1200 метрів.[2]

Клімат

У регіоні субарктичний клімат (Koppen Dwc). Цей клімат характеризується різкою зміною температури, як щодня, так і сезонно; з довгими, холодними зимами та коротким, прохолодним літом, що триває всього три місяці; з достатньою кількістю опадів (в середньому до 300 мм на рік) для підтримки росту дерев. Середня температура в центрі екорегіону становить -27,7°С у січні та 14,7 °C у липні.[3]

Флора

Північні схили гір в екорегіоні покриті хвойними лісами, а на південних схилах переважають мішані ліси (Pinus sylvestris, Populus tremula), що переходять у лісостеп[2]. Близько 40 % території покрито ковилою.

Заповідники

  • Хан-Хухій-Хяргас-Нуур

Примітки

  1. Selenge-Orkhon forest steppe (англ.). GlobalSpecies.org. Архів оригіналу за жовтень 24, 2018. Процитовано 20 жовтня 2018.
  2. Central Asia: Northern central Mongolia, stretching slightly into southern Russia (англ.). World Wildlife Federation. Процитовано 20 жовтня 2018.
  3. Climate Data for Latitude 49.25 Longitude 101.75 (англ.). GlobalSpecies.org. Архів оригіналу за жовтень 24, 2018. Процитовано 20 жовтня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.