Семенова Алла Василівна

Семенова Алла Василівна — директор науково-дослідного інституту проблем забезпечення якості освіти Одеської державної академії технічного регулювання та якості, доктор педагогічних наук (2009 р.), професор (2015 р.).

Семенова Алла Василівна
Країна Україна
Діяльність науковиця
Звання професор
Ступінь Доктор педагогічних наук

Коло наукових інтересів: Педагогіка, психологія, філософія освіти. Питання теорії і практики професійної освіти з позицій постнекласичної методології; парадигмальне моделювання у професійній підготовці на ґрунті ідей синергетики, цілісного методологічного підходу; персоналізація професійної підготовки; підготовка майбутніх правознавців до запобігання маніпулятивним впливам масової комунікації; професійна мобільність, формування та розвиток компетентності фахівців; розвиток креативності, критичного мислення студентів, соціальне партнерство; методологія вищої освіти; психопедагогіка; удосконалення ціннісного виміру досвіду суб'єктів педагогічної дії у контексті науково-педагогічних ідей І. А. Зязюна; розвиток професійної майстерності фахівців.

Освіта, науковий шлях

  • 1992 рік — закінчила з відзнакою у Одеське вище училище метрології стандартизації та сертифікації за спеціальністю: технік-метролог електротеплотехнічних вимірювань.
  • 1997 рік — закінчила Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського (факультет фізики та математики) в за спеціальністю: учитель фізики та інформатики.
  • 1998—2001 рр. — навчалася в заочній аспірантурі на кафедрі педагогіки Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.
  • 2001 рік — захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю «13.00.04 — Теорія і методика професійної освіти». Тема: «Професійна діяльність учителя з розвитку творчих здібностей старшокласників на уроках природничо-математичного циклу».
  • 2005 рік — присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогіки.
  • 2005—2007 рр. — стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих учених (відповідно до рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 23.09.2005 р., протокол 9/5-13 та постанови Президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 02.11.2005 р. № 5).
  • 2009 рік — захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю «13.00.04 — Теорія і методика професійної освіти». Тема: «Теоретичні і методичні засади застосування парадигмального моделювання у професійній підготовці майбутніх учителів».
  • 2015 рік — присвоєне вчене звання професора кафедри політології.

Трудова діяльність

Педагогічну діяльність розпочала у 1994 році вчителем основ інформатики та обчислювальної техніки в загальноосвітній школі № 65 м. Одеси (1994—2002 рр.). Одночасно, протягом 1998—2002 років працювала викладачем загальної електротехніки та мікроелектроніки Одеського автодорожнього технікуму. З 2002 по 2008 рік викладала в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського на посадах: асистента, старшого викладача, доцента кафедри педагогіки.

2008—2012 рр. працювала на посаді професора кафедри юридичної психології та журналістики Одеської національної юридичної академії. Викладала дисципліни: «Вища освіта і Болонський процес», «Ділова українська мова», «Юридична психологія», «Судова психологія», «Основи педагогіки і психології».

2010—2017 рр. — за сумісництвом викладач Одеського регіонального відділення Національної школи суддів України. Викладала курси «Психологічна адаптація суддів до суддівської діяльності», «Психопедагогічні техніки розвитку навичок саморегуляції і профілактики емоційного вигоряння у професійній діяльності суддів», «Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду: взаємовідносини судді з помічником судді, секретарем судового засідання. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах».

2012—2013 рр. — професор кафедри документознавства та інформаційної діяльності Одеського національного політехнічного університету;

2012 рр. — директор-засновник навчально-консультаційного центру Одеського національного політехнічного університету «Педагогічна майстерність».

2013—2020 рр. — професор кафедри політології Одеського національного політехнічного університету. Викладала дисципліни: «Методологія вкладання у вищій школі і Болонський процес», «Професійна педагогіка» для магістрантів всіх спеціальностей, «Психологія і педагогіка вищої школи» для докторантів PhD всіх спеціальностей.

2018 р. — по теперішній час — професор кафедри стандартизації оцінки відповідності та освітніх вимірювань ОДАТРЯ. Викладає дисципліни: «Психологія і педагогіка вищої школи» для магістрантів всіх спеціальностей, «Теорія навчання» для магістрантів спеціальності 011 «Освітні вимірювання»;

грудень 2019 р. — по теперішній час — директор науково-дослідного інституту проблем забезпечення якості освіти Одеської державної академії технічного регулювання та якості.

Бібліографія

Загальна кількість опублікованих наукових праць: 125 публікації, з них: 2 підручника (рекомендований НАПН України), 9 навчальних посібників з грифом МОН України, 2 індивідуальні монографії, 1 словник-довідник.

Під керівництвом захищено 6 кандидатських  та 1 докторська дисертація. Науковий керівник захищених дисертацій:

  1. Ващенко А. М.Формування професійної мобільності майбутніх офіцерів у процесі навчання у вищих військових навчальних закладах: Автореф. дис… канд. пед. наук: 13.00.04 / А. М. Ващенко ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2006. — 20 c. — укp.
  2. Кулакова М. В. Формування готовності до професійної діяльності в майбутніх фахівців у вищих морських навчальних закладах: Автореф. дис… канд. пед. наук: 13.00.04 / М. В. Кулакова ; Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського (Одеса). — м. Одеса. — 2007. — 20 c. — укp.
  3. Логінова Н. І.Персоналізація підготовки майбутніх фахівців у процесі навчання у вищому військовому навчальному закладі: автореф. дис… канд. пед. наук: 13.00.04 / Н. І. Логінова ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 c. — укp.
  4. Дунаєва О. М. Формування педагогічної креативності майбутніх учителів у процесі професійної підготовки: автореф. дис… канд. пед. наук: 13.00.04 / О. М. Дунаєва ; Вінницький держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця : 2008. — 20 с. — укp.
  5. Колесова О. П.Формування критичного мислення у майбутніх економістів засобами інтерактивних технологій навчання: автореф. дис. … канд. пед. наук : 13.00.04 / О. П. Колесова ; Класич. приват. ун-т. –  Запоріжжя, 2010. — 20 с. –  укp.
  6. Старостіна О. В. Розвиток професійної майстерності педагогічних кадрів у системі підвищення кваліфікації в Англії: Автореф. дис… канд. пед. наук: 13.00.04 / О. В. Старостіна ; ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». — м. Переяслав-Хмельницький. — 2015. — 20 c. — укp.
  7. Зуєва Лариса Євгеніївна «Теоретичні і методичні засади психолого-педагогічної підготовки професійних суддів у системі суддівської освіти України і Канади» за спеціальністю: Автореф. дис… докт. пед. наук: 13.00.04 — Теорія і методика професійної освіти". — м. Київ. — 2017. — 40 c. — укp.

Громадська діяльність

Науково-редакційна діяльність

З 2013 року по теперішній час — науковий редактор-засновник збірника наукових праць Одеського національного політехнічного університету «Педагогічна майстерність викладача вищої школи» («Педагогическое мастерство преподавателя высшей школы»).

Наукове та науково-педагогічне співробітництво із закордонними організаціями

  • Національний інститут судей (NJI), Оттава, Канада у межах Українсько-Канадського проекту «Суддівська освіта — для економічного розвитку» (JEEG) — експерт з проведення тренінгових занять для суддів-викладачів Національної школи суддів України «Підготовка викладачів-розробників стандартизованих навчальних програм та методик, заснованих на формуванні суддівських навичок»; розробка програми та проведення тренінгових занять для суддів-викладачів «Психологічна адаптація до суддівської діяльності» (2014—2016 рр.).
  • Канадська агенція з міжнародного розвитку Компоненту Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади (FJA) проведення навчальних семінарів для суддів та адвокатів з питань досудового врегулювання спорів (2015 р.).
  • Агенція США з міжнародного розвитку USAID у межах Проекту «Справедливе правосуддя», «Гарантії забезпечення безпеки у роботі суду» — тренінги для працівників Національної поліції; проведення тренінгових занять для суддів-викладачів (2015—2016 рр.).
  • Європейський Союз та Рада Європи у межах Проекту «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» розробка та проведення тренінгів для суддів-тренерів Національної школи суддів України «Використання інтерактивних методів навчання та ефективних комунікаційних методик під час проведення навчання суддів» (2016 р.).

Джерела

  1. Сайт Семенової А. В. Освітньо-науковий портал «Педагогічна майстерність викладача вищої школи»
  2. Бібліометричний профіль Семенової А. В.
  3. Наукометричні дані Семенової А. В. (Orcid, researchgate)
  4. Семенова А. В. , Одеса, Україна ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ І. А. ЗЯЗЮНА — МАЯК ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗА ПОКЛИКАННЯМ
  5. Семенова Алла Василівна Ціннісний вимір досвіду суб'єктів педагогічної дії: монографія / А. В. Семенова. — Одеса: Бондаренко М. О., 2016. — 436 с.
      This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.