Середземноморський складчастий пояс

Середземноморський складчастий пояс - складчастий пояс, що перетинає земну кулю в широтному напрямку від Карибського до Південнокитайського моря, відокремлюючи південну групу прадавніх платформ, які до середини юри складали суперконтинент Гондвану, від північної групи: Північно-Американської, Східноєвропейської, Таримської, Китайсько-Корейської. На заході зчленовується з Східно-Тихоокеанським (Кордильєрським), на сході – із Західно-Тихоокеанським поясами. Після повного розкриття в середині крейди Атлантичного океану пояс замкнув на заході, упираючись в останній. Іноді цей пояс називають Альпійсько-Гімалайський, а в Центральній Америці також називають Карибським.

Складчасті пояси на мапі світу

Джерела

  • Историческая геология: учебник для студ. высш. учеб. заведений/ Н.В. Короновский, В.Е. Хаин, Н.А. Ясаманов. - 2-е изд., перераб. и доп. - М.: Издательский центр "Академия", 2006.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.