Середній план

Середній план — поняття в кінематографі, телебаченні і (меншою мірою) фотографії, що описує таке розташування камери, яке дозволяє акцентувати увагу глядача на тій чи іншій частині сцени, що виділяється з загального плану[1]. Різниця між поняттями середнього і загального плану розмита і в різних кінематографічних школах відрізняється. У більшості випадків, середнім планом вважається така величина, при якій в кадрі видно дві-три людини, які ведуть діалог. Це досягається при зображені в кінокадрі людської фігури до коліна або по пояс: така точка зору вважається загальноприйнятою в Європі. Іноді середнім планом вважається зображення фігури на повний зріст[2].

Середній план дозволяє повноцінно показати акторські діалоги, а також жестикуляцію в тій же мірі, що і міміку[3]. Іноді розрізняють два виду середнього плану, які отримали в кіновиробництві назви «перший середній» і «другий середній». У першому випадку актор показаний в кадрі по груди, а в другому — до середини стегна. Другий середній план часто називають «американським», оскільки таке збільшення використовувалося у вестернах для показу героя з кобури револьвера. Рішення про зйомку того чи іншого монтажного кадру середнім, загальним або збільшене планом приймається на стадії підготовки режисерського сценарію[4]. При документальної зйомки оператор вибирає крупність плану самостійно, керуючись базовими правилами монтажу[3].

См. також

Примітки

Література

  • Г. Андерег, Н. Панфилов. {{{Заголовок}}}.
  • Б. Коноплёв. {{{Заголовок}}}.
  • Кудряшов Н. {{{Заголовок}}}.
  • С. Е. Медынский. {{{Заголовок}}}. — ISBN 5-210-00236-5.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.