Середостіння

Середості́ння (лат. mediastinum) — простір між лівим і правим плевральними мішками. Спереду воно обмежене грудниною (sternum), ззаду грудним відділом хребта (pars thoracica columnae vertebralis), знизу діафрагмою (diaphragma), верхня межа утворена апертурою грудної клітки (apertura thoracis superior).

Середостіння
Середостіння. Кут грудини: межа верхнього та нижнього середостінь.
Анатомія середостіння
Деталі
Ідентифікатори
Латина mediastinum
Анатомія Грея subject #239
MeSH D008482
TA98 A07.1.02.101
TA2 3333
FMA 9826[1]
Анатомічна термінологія

Назва

Латинський термін mediastinum пов'язаний з прикметником medius («середній»); на його форму справив вплив іменник mediastinus («прислужник, асистент»)[2]. Українська назва походить від співзвучного з оригіналом церк.-слов. средостѣніє («середня стіна»).

Анатомія

Середостіння умовно ділять на верхнє і нижнє. Межа проходить: спереду у місці переходу рукоятки грудини у тіло; ззаду на рівні міжхребцевого хряща між 4 і 5 грудними хребцями.

У верхньому середостінні розташована вилочкова залоза, права і ліва плечеголові вени, верхня частина верхньої порожнистої вени, дуга аорти і її гілки, частина трахеї, верхня частина стравоходу, нерви.

Нижнє середостіння ділиться на переднє, заднє і середнє. У передньому (між тілом грудини і передньою стінкою перикарду) розташовані внутрішні грудні артерії, вени і білягрудинні лімфатичні судини. В середньому розташоване серце із своїми судинами. Заднє (між хребтом і задньою стінкою перикарду) містить грудну частину аорти, непарну і напівнепарну вени, нерви, стравохід, лімфатичні вузли.

Примітки

  1. Foundational Model of Anatomy
  2. mediastinum на www.yourdictionary.com

Джерела

  • Неттер Ф. (2004). Атлас анатомії людини. Львів: Наутілус. с. 592. ISBN 966-95745-8-7.
  • Human Anatomy & Physiology (вид. 7th). Benjamin Cummings. 2006. ISBN 978-0805359091.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.