Символи ДНР

Символи ДНР — ряд символів, які розглядаються керівництвом терористичного угруповання ДНР як «державні» символи очолюваного ними терористичного угрупування[1]. Існують три такі символи — прапор, герб і гімн.

Прапор ДНР

Прапор ДНР

Прапор ДНР був затверджений 21 червня 2014 року[2] і являє собою полотно з трьома горизонтальними смугами — чорною, синьою та червоною, на яких розміщено герб ДНР, а також слова «Донецкая народная» і «республика», виконані в стилі російського уставу зверху і знизу від герба відповідно. В такому вигляді (але без слова «народная») прапор ДНР використовувався організацією «Донецька республіка» ще у 2000-х роках[3]. З 27 лютого 2018 прапор ДНР є чорно-синьо-червоний триколор (без надписів і гербу)[4].

Існує міф про те, що прапор ДНР використовувався ще в часи Донецько-Криворізької республіки, але цей міф не має наукових підтверджень. Існують різні трактування символіки кольорів прапору. За однією із них за основу було взято російський прапор, проте білий колір було замінено на чорний, оскільки «чорне — це символ православ'я, а у сім'ї Романових, які проіснували 300 років, чорне теж зверху»[5]. За іншою версією, чорний колір символізує родючу землю, синій — дух народу і води Азовського моря, червоний — кров.[6]

Герб ДНР

Герб ДНР

Герб ДНР також був затверджений 21 червня 2014 року[7]. Герб являє собою срібного двоголового орла, який підняв вгору розпущені крила. На грудях орла — в червленому щиті Архістратиг Михаїл в срібному одязі та озброєнні й мантії з лазурним мечем і срібним із золотими краями щитом із золотим хрестом[8]. Ноги в орла відсутні[9].

Гімн ДНР

Початково «офіційним гімном» ДНР вважалася пісня «Вставай Донбас», відома у виконанні панк-групи «День Триффидов». Натомість 9 травня 2015 на параді в Донецьку як гімн було презентовано пісню «Великий Донбасс: честь и гордость народа»[10], написану Михайлом Хохловим — музичним керівником Донецького музично-драматичного театру, випускником Хмельницького музичного училища[11]. Музика цього гімну виявляє схожість з гімнами СРСР та радянської України[12][13]

Примітки

  1. Верховна Рада визнала «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями, а Росію – агресором (відео) - DailyLviv.com. dailylviv.com (укр.). Процитовано 10 жовтня 2017.
  2. Депутаты ДНР утвердили герб и флаг республики - Международная панорама - ТАСС. tass.ru. Архів оригіналу за 8 грудня 2015. Процитовано 6 липня 2018.
  3. ДНР готовилась с 2006 г.: 11 выводов украинских экспертов (2)
  4. Вступил в силу Закон «О Государственном флаге Донецкой Народной Республики». dnrsovet.su. Архів оригіналу за 6 липня 2018. Процитовано 6 липня 2018.
  5. В ДНР придумали текст присяги, а в ЛНР начали принудительную мобилизацию (0)
  6. «Черно-красно-синий — самый сильный». Откуда взялся флаг Донецкой «республики» и кто его производит
  7. Депутаты ДНР утвердили герб и флаг республики
  8. ДНР утвердила национальную символику. Взгляд. 21 червня 2014. Процитовано 14 листопада 2014.
  9. Архиепископ Евстратий о новом гербе «ДНР»: безногий орел и бородатый архангел. Обозреватель. 5 листопада 2014. Процитовано 14 листопада 2014.
  10. презентація гімну
  11. Михаил Николаевич Хохлов. Архів оригіналу за 22 грудня 2015. Процитовано 13 грудня 2015.
  12. Півтон Безвухий. Гімн ДНР як приклад ватного симфонізму.
  13. А. Бондаренко. Ватний симфонізм, як домінанта музичної культури окупованого Донбасу.//Донецький вісник Наукового товариства ім. Шевченка. -Т. 43. - Донецьк, 2017. - с.195-202

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.