Система випробування свердловин на нафту й газ
Система випробування свердловин на нафту й газ — метод дослідження, що полягає в ізоляції випробуваного пласта у стовбурі свердловини від гідродинамічного зв'язку з вище- і нижчезалеглими пластами й у пробній відкачці рідини із пласта з вимірюванням дебіту. Проведення цих робіт обов'язкове в циклі проходки пошукових і розвідувальних свердловин.
Різновиди систем
Розрізняють дві системи випробування:
- 1) зверху вниз випробуються пласти в міру того, як вони розкриваються бурінням. У цьому випадку випробування найчастіше проводиться в незакріпленій свердловині із застосуванням пластовипробувача;
- 2) випробування знизу вгору, при цьому свердловину бурять до проектної глибини, цементування ведеться з підйомом цементу на всю потужність розрізу товщі з наміченими до випробування пластами; випробування ведеться починаючи з нижнього пласта через прострелені діри проти кожного пласта із застосуванням цементних мостів або випробувачів пластів (двосторонніх покерів).
У практиці віддається перевага другій системі випробування свердловин.
Див. також
Література
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2013. — Т. 3 : С — Я. — 644 с.
- Бойко В.С., Бойко Р.В. Тлумачно-термінологічний словник-довідник з нафти і газу. Тт. 1-2, 2004-2006 рр. 560 + 800 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.