Сквер Героїв добровольчих батальйонів, що несуть службу в зоні АТО

Сквер Героїв добровольчих батальйонів, що несуть службу в зоні АТО розташований у середмісті Києва на перетині вулиць Кудряшова та Людмили Проценко у Солом'янському районі міста Києва.

Сквер
Героїв добровольчих батальйонів, що несуть службу в зоні АТО
Cквер Героїв добровольчих батальйонів, що несуть службу в зоні АТО
50°25′46″ пн. ш. 30°29′15″ сх. д.
Тип сквер
Відкрито 2016
Сквер
Героїв добровольчих батальйонів, що несуть службу в зоні АТО
Сквер
Героїв добровольчих батальйонів, що несуть службу в зоні АТО (Україна)

Історична довідка

Жителі Солом'янського району протягом останніх рокув боролися з незаконними спробами збудувати будівлю на перетині вулиць Кудряшова та Людмили Проценко. В травні 2016 року, місцевий актив, спільно з бійцями добровольчих батальйонів виступили з ініціативою висадити їм сквер на честь героїв-добровольців на місці, де планувась незаконна побудова 24-ти поверхової будівлі.

Відкриття скверу відбулось 5 травня 2016 року.[1]

14 жовтня 2016 року у День захисника України відкрито пам'ятний знак на честь героїв-добровольців АТО в сквері.[2]

Боротьба за сквер

Не дивлячись на масові протести місцевих жителів, не чисті на руку бізнесмени за підпримки місцевої влади не полишають планів звести на місці скверу незаконні будівлі.[3].

"Як розповів місцевий активіст Василь Швець, ще в лютому 2008 року на громадському обговоренні місцеві жителі виступили проти забудови цієї ділянки. Але незважаючи на це, у 2015 році термін оренди продовжили. За його словами, орендарем виступила компанія з формальними офшорними власниками, а підрядником - "Укрбуд", директором якого на той час був Максим Микитась.

Як відомо, протягом 12 років мешканці Солом'янського району Києва боролися проти незаконного будівництва на зсувонебезпечних територіях. Незважаючи на всі заборони і небезпеку для місцевих жителів, тут планували побудувати 24-поверховий офісний центр. До цього об'єкту мав безпосередній стосунок колишній міністр освіти часів Азарова Дмитро Табачник, а тепер, як заявляють місцеві жителі, причетний колишній голова "Укрбуду" і нардеп Максим Микитась."[4]

Ще в травні 2016 року місцеві жителі звернулись до Київського  міського  голови В.В.Кличка з пропозицією "...за власним підписом,  внести на розгляд Київської міської ради проект рішення «Про облаштування на земельній ділянці  (кадастровий номер 72:184:0060) скверу «Героїв добровольчих батальйонів, що несуть службу в зоні АТО», та розірвання угоди «Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «Профіл» договору оренди земельної ділянки для будівництва, обслуговування та експлуатації офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом на перетині вул. Кудряшова та вул. Петра Красикова у Солом'янському районі м. Києва".[5] Але звернення більш ніж 150 чоловік до цього часу не вплинуло на вирішення питяння на користь місцевої громади.

Влітку 2016 року, Київською місцевою прокуратурою №9 було подано до Господарського суду м. Києва позовну заяву про визнання недійсною угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки ТОВ «Профіл», що розташована на перетині вул. Кудряшова та вул. Петра Красикова.[6]

Господарський суд м. Києва розглянувши матеріали справи 12.12.2016 р. виніс рішення про визнання недійсною угоди[7] від 02.03.2016 № 35 про поновлення договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого 19.12.2007 за № 72-6-00472.

15.02.17 р. Київський апеляційний господарський суд залишив рішення суду першої інстанції без змін тим самим підтвердивши незаконність поновлення ТОВ  «Профіл» договору оренди цієї земельної ділянки[8] .

14 червня 2017 року Вищий господарський суд України підтвердив рішення Київського апеляційного господарський суду, а саме "касаційні скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Профіл" та Київської міської ради залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного господарського суду від 15.02.2017 у справі № 910/18807/16 Господарського суду м. Києва - без змін."[9].

Таким чином вкотре було підтверджено незаконність угоди про поновлення ТОВ  «Профіл» договору оренди земельної ділянки для будівництва офісно-житлового комплексу на місці Скверу Героїв добровольчих батальйонів.

Див. також

Примітки

  1. BDZHOLA. У Солом'янському районі Києва зроблять "Сквер героїв-добровольців". bdzhola.com. Процитовано 18 листопада 2016.
  2. На честь героїв-добровольців АТО відкрито пам'ятний знак у сквері, відвойованому у незаконних забудовників. Gazeta.ua. Процитовано 18 листопада 2016.
  3. Звернення громадян - К-6723. 29 січня 2016. Процитовано 18 листопада 2016.
  4. У Києві у відвойованому в забудовника сквері відкрили пам'ятний знак героям-добровольцям АТО. LB.ua. Процитовано 18 листопада 2016.
  5. Кияни вимагають від Кличка сквер добровольців АТО замість незаконної комерційної забудови. Gazeta.ua. Процитовано 18 листопада 2016.
  6. Прокуратура міста вітає громадян з Днем Незалежності!. Прокуратура міста Києва. Процитовано 27 серпня 2018.
  7. Прокуратура запретила строить офисно-жилой комплекс возле Батыевой горы в Киеве. КиевВласть. Процитовано 10 березня 2017.
  8. Gazeta.ua (28 лютого 2017). Суд заборонив незаконну забудову на місці скверу Героїв АТО. Gazeta.ua (uk-UA). Процитовано 10 березня 2017.
  9. Єдиний державний реєстр судових рішень. www.reyestr.court.gov.ua (укр.). Процитовано 4 липня 2017.[недоступне посилання з липня 2019]

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.