Скобло Тамара Семенівна

Скобло Тамара Семенівна (нар. 12 листопада 1935 пом. 2 грудня 2021) - академік Інженерної академії України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат Премії Ради Міністрів СРСР, доктор технічних наук, професор кафедри технологічних систем ремонтного виробництва Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.

Скобло Тамара Семенівна
Народилася 12 листопада 1935(1935-11-12)
Маріуполь, Донецька область, УРСР
Померла 2 грудня 2021
Харків, Україна
Alma mater Маріупольський металургійний інститут
Заклад Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
Посада професор
Звання професор
Ступінь доктор технічних наук
Нагороди

Біографія

Тамара Семенівна народилася 12 листопада 1935 року в м. Маріуполі, Донецької області

Після закінчення школи у 1953 році вступила до Маріупольського металургійного інституту, де навчалася до 1958 року.

Протягом 19581960 років працювала лаборантом металознавства в Українському науково-дослідному інституті металів.

Протягом 19611967 років працювала молодшим науковим співробітником лабораторії металознавства в Українському науково-дослідному інституті металів.

Протягом 19651973 років працювала старшим науковим співробітником лабораторії металознавства.

У 1967 році захистила кандидатську дисертацію «Дослідження і розробка нових сплавів для прокатних валків» у Ростовському інституті сільськогосподарського машинобудування.

Протягом 19681984 років працювала старшим науковим співробітником лабораторії термічної обробки металів відділу прокатних валків в Українському науково-дослідному інституті металів.

У 1969 році Тамарі Семенівні присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника за спеціальністю «Металознавство і термічна обробка металів».

Протягом 19731982 років працювала старшим науковим співробітником відділу прокатних валків.

У 1980 році привоєно вчене звання «Почесний працівник Українського науково-дослідного інституту металів»

У 1982 році Тамара Семенівна член спеціалізованої Ради з захисту кандидатських і докторських дисертацій при Харківському автомобільно-дорожному університеті. Захистила докторську дисертацію «Теоретичні основи розробки і впровадження ефективних високо-вуглецевих сплавів прокатних вадків і способів їх обробки» у ЦНП чермет ім. І. П. Бардіна (Москва).

Протягом 19821985 років працювала завідувачем лабораторії термообробки прокатних валків.

У 1985 році працювала завідувачем лабораторії термічної обробки металів в Українському науково-дослідному інституті металів, присвоєно звання «Почесний ветеран праці Українського науково-дослідного інституту металів», удостоєна звання дауреата премії Ради міністрів СРСР за розробку і впровадження технології виробництва нових типів прокатних валків високої експлуатаційної стійкості.

Протягом 19851988 років працювала завідувачем відділу прокатних валків в Українському науково-дослідному інституті металів.

У 1988 році перейшла на роботу в Харківський інститут механізації та електрифікації сільського господарства на кафедру ремонту машин.

З 1989 року Тамара Семенівна працює професором кафедри ремонту машин Харківського національного технічного універистету сільського господарства імені Петра Василенка.

У червні 1990 року Тамарі Семенівні присуджено звання професора по кафедрі ремонту машин.

У 1994 році просвоєне звання лауреата Державної премії України за розробку високоякісних борошномельних вальців.

Протягом 19941995 років нові розробки відмічені «Діамантовою зіркою» Міжнародного інституту маркетингу.

У листопаді 1997 року Тамара Семенівна обрана членом-кореспондентом Інженерної академії України.

У травні 1999 року була обрана академіком Інженерної академії України.

У 2019 році член редакційної ради інформаційно-аналітичного міжнародного журналу «Промисловість в фокусі» (м. Харків); член редакційної колегії наукового журналу «Технічний сервіс агропромислового, лісового та транспортного комплексів» (м. Харків); член редакційної ради журналу «Агротехника и энергообеспечение» (Орловський університет РФ); член редакційної раду журналу «Проблеми трибології» (Україна, м. Хмельницький).

У 2020 році продовжує свою трудову діяльність на кафедрі Технологічних систем ремонтного виробництва імені О. І. Сідашенка» Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.

2 грудня 2021 року на 87 році пішла із життя[1].

Праці

Скобло Тамара Семенівна[2] є автором понад 600 публікацій як в Україні, так і в іноземних виданнях, 200 наукових робіт, 7 монографій, довідники, підручники. Має 79 авторських свідоцтв і патентів.

Відзнаки та нагороди

  • Срібна медаль ВДНГ СРСР за досягнуті успіхи в розвитку народного господарства СРСР (1978);
  • Бронзова медаль ВДНГ СРСР за успіхи в народному господарства СРСР (1983);
  • Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1994);
  • «Діамантова зірка» Міжнародного інституту маркетингу (1994-1995);
  • Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2000);
  • Знак «Відмінник аграрної освіти та науки» ІІ ступеня (2002);
  • Орден «Княгині Ольги ІІІ ступеня» (2005);
  • Почесний знак «За заслуги» (вересень 2006);
  • Трудова відзнака «Знак пошани» (листопад 2006);
  • Почесна відзнака Харківської обласної ради «Слобожанська слава» (листопад 2010);
  • Переможець XIV конкурсу «Высшая школа Харьковщины — лучшие имена» (серпень 2012);
  • Почесна грамота ХНТУСГ за високий професіоналізм, значні досягнення в галузі науки, вагомий внесок у вирішення науково-технічних і соціально-економічних проблем Харківської області та з нагоди 85-річчя від дня заснування закладу (2015);
  • Подяка Харківської обласної Ради за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток регіону, високий професіоналізм, відданість справі та з нагоди річниці утворення ННІ ТС ХНТУСГ (2016);
  • Почесна грамота ВАТ «Харків-Автозапчастина» за багаторічну педагогічну діяльність та вагомий внесок по підготовці висококваліфікованих працівників для технічних служб підприємств України, та з нагоди 25-річчя ННІ ТС ХНТУСГ (2016);
  • Грамота ХНТУСГ за підготовку та зразкове проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади 2017/2018 навчального року з фахової компетентності (дисципліни) «Ремонт машин» (2017-2018 рр.);
  • Довічна державна стипендія видатним діячам науки, які досягли сімдесятирічного віку (Указ Президента України П. Порошенка № 137/2018 від 19 травня 2018 р.) (2018);
  • Почесна грамота ХНТУСГ за сумлінну працю, високий професіоналізм, підготовку висококваліфікованих наукових спеціалістів та вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки України, м. Харків (2019);
  • Диплом І ступеня за перше місце у Всеармійському конкурсі «Кращий винахід року 2019» за наукову розробку «Спосіб контролю якості поршневих кілець, зміцненими плівковими покриттями». Номінація «Бронетанкова техніка та озброєння»(2019);
  • Диплом ІІ ступеня за друге місце у Всеармійському конкурсі «Кращий винахід року 2019 р» за наукову розробку «Спосіб одержання детонаційної шихти з алмазною фракцією». Номінація «Утилізація надлишкових озброєнь, військової техніки, боєприпасів та ракет» (2019).

Джерела

  1. http://btu.kharkov.ua/novini/sumna-zvistka/
  2. http://internal.khntusg.com.ua/athra/web/index.php/browse?value=СКОБЛО%20ТАМАРА%20СЕМЕНІВНА
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.