Скульптурна група «Козаки» (Волго-Донський канал)

Скульптурна група «Козаки» — монументальна композиція на північно-західній околиці Волгодонська. Прикрашає шлюз № 15 Волго-Донського судноплавного каналу. Зведена в 1953 році за проектом архітектора Леоніда Михайловича Полякова і скульптора Георгія Івановича Мотовилова. Постановою Ради міністрів РРФСР № 1327 від 30 серпня 1960 року монумент віднесено до пам'яток державного значення. Скульптурна група «Козаки» є єдиним об'єктом культурної спадщини федерального значення в Волгодонську і Волгодонському районі. Скульптури козаків символізують подвиг гвардійців Кубанського козацького кавалерійського корпусу в роки Великої Вітчизняної війни та військову славу Донського козацтва в цілому[1].

Скульптурна група «Козаки»

47°33′19″ пн. ш. 42°06′37″ сх. д.
Тип пам'ятка
Статус спадщини об'єкт культурної спадщини РФ федерального значенняd
Країна  Росія
Розташування Волгодонськ
Автор проєкту Поляків Л. М.
Скульптор Мотовилов Георгій Іванович
Матеріал карбована мідь
Висота 9 м
Засновано 1953
Ідентифікатори й посилання
Скульптурна група «Козаки» (Волго-Донський канал) (Росія)

Опис

Скульптурна композиція складається з двох веж-колон, розташованих по обидві сторони від останнього (№ 15) шлюзу Волго-Донського судноплавного каналу. На них встановлені статуї вершників. П'єдестали виконані в дусі раннього класицизму, зверху прикрашені фільончастим поясом. Ширина біля основи становить 4,5 м. Напис на меморіальній дошці свідчить: «Тут у серпні 1942 року стояли на смерть, захищаючи ворота Кавказу, гвардійці Кубанського козацького корпусу, здивувавши світ своєю стійкістю і величчю духу.»

Козаки в мундирах зображуються на здиблених конях[1]. Один з козаків замахується шашкою, інший тримає її над головою. У зв'язку з тим, що «Козаки» є об'єктами культурної спадщини федерального значення на прилеглій території заборонено вести господарську або яку-небудь іншу діяльність, здатну чинити негативний вплив на збереження цього об'єкта, крім цього, заборонено розміщувати будь-які інформаційні або рекламні стенди і вирубувати рослинність[2].

Посилання

  1. Памятник «Донские казаки» (рос.). Донской туризм. Ростовская область. Процитовано 16 січня 2017.
  2. «Казаки» на судоходном канале в Волгодонске попали в особо охраняемую зону (рос.). Блокнот. Процитовано 16 січня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.