Сліпченко Микола Іванович

Сліпченко Микола Іванович — провідний науковий співробітник Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України, за сумісництвом директор освітньо-наукового центру функціональних матеріалів Київського академічного університету НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Микола Іванович Сліпченко
Народився 29 серпня 1956(1956-08-29) (65 років)
м. Охтирка (Сумська область)
Місце проживання Харків, Україна
Країна Українець
Alma mater Харківський інститут радіоелектроніки
Галузь Матеріалознавство та фізика функціональних матеріалів
Заклад Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України, Київський академічний університет
Посада Провідний науковий співробітник
Звання Професор
Ступінь Доктор фізико-математичних наук
Нагороди
Нагрудний знак «За наукові досягнення»
Грамота Верховної Ради України

Відомий в Україні та за її межами вчений у галузі матеріалознавства та фізики функціональних матеріалів професор Микола Іванович Сліпченко разом з колегами розробив новий підхід до створення перспективних матеріалів з унікальними фізико-технічними характеристиками. Під його керівництвом здійснено теоретичні та експериментальні дослідження, пов'язані з розробкою ефективних фотовольтаїчних структур різної природи для потреб сонячної енергетики та інших перспективних напівпровідникових сполук для виробництва нових поколінь функціональних матеріалів з прогнозованими фізико-технічними характеристиками. Результати наукових досліджень професора інтегровані в низку міжнародних науково-технічних проєктів.

Біографія

Народився 29 серпня 1956 р. у м. Охтирка Сумської області.

У 1978 р. закінчив Харківський інститут радіоелектроніки за спеціальністю «Конструювання та технологія ЕОА».

З 1983 до 2018 рр. працював у Харківському національному університеті радіоелектроніки.

У 1998 р. захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата технічних наук, а у 2008 р. — докторську з фізико-математичних наук за спеціальністю: «01.04.01 — фізика приладів, елементів і систем».

З 1999 до 2018 рр. обіймав посаду проректора з наукової роботи Харківського національного університету радіоелектроніки та водночас професора кафедри за сумісництвом.

У 2005 р. отримав звання професора кафедри мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв.

У 2018 р. перейшов на посаду провідного наукового співробітника Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України.

Із грудня 2019 р. за сумісництвом є директором освітньо-наукового центру функціональних матеріалів Київського академічного університету НАН України.

Наукова діяльність

Ще в 1990-х рр. були розвинуті теоретичні основи формування силіцидів, ді- та моносиліцидів тугоплавких матеріалів, нові технології формування напівпровідникових елементів із застосуванням фотонних методів, які знайшли широке практичне застосування у технологіях спеціального призначення. З початку 2000-х рр. наукова робота професора М. І. Сліпченка спільно з колегами пов'язана з розробкою математичного апарату НВЧ діагностики швидкоплинних процесів у напівпровідникових структурах та діелектриках, технічних та апаратних засобів ближньополювої НВЧ діагностики матеріалів та середовищ на базі резонаторних методів з використанням зондів з коаксіальною мікроапаратурою, як «інструментарію» для отримання вимірювальної інформації щодо структури та характеристик синтезованих функціональних матеріалів.

Професор М. І. Сліпченко є автором понад 500 наукових праць, з котрих 12 монографій, близько 350 наукових статей та матеріалів конференцій в закордонних та вітчизняних фахових виданнях, 74 авторських свідоцтв та патентів. За його редакцією та у співавторстві видано 9 навчальних посібників. Протягом 2005—2018 рр. М. І. Сліпченко був науковим керівником 6 науково-технічних проєктів у рамках міжнародних науково-технічних програм та проєктів. Підготував 12 кандидатів наук. Наукові дослідження, які проводить М. І. Сліпченко, тісно інтегровані у ряд міжнародних науково-технічних проєктів. Він є багаторазовим учасником різноманітних міжнародних науково-технічних конференцій і виставок. Починаючи з 2007 р., щорічно демонструє результати науково-дослідних робіт на міжнародних виставках.

Микола Іванович здійснює активну науково-організаційну роботу. З 2006 до 2016 рр. був членом бюро Ради проректорів з наукової роботи України. Працює у двох спеціалізованих радах рідного університету із захисту докторських дисертацій. У 2008—2010 рр. очолював експертну раду з електроніки та енергетики ДАК України. Долучився до організації 6 Міжнародних радіоелектронних форумів, 20 міжнародних форумів «Радіоелектроніка та молодь у ХХІ сторіччі», а також започаткував і є одним з організаторів Міжнародної наукової конференції «Функціональна база наноелектроніки».

За особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність професор М. І. Сліпченко нагороджений Грамотою Верховної Ради України, почесними грамотами МОН Украї­ни та нагрудним знаком МОН України «За наукові досягнення». У складі авторського колективу відзначений Державною премією України в галузі науки та техніки за роботу «Проблемно-орієнтовані обчислювальні засоби обробки інформації в реальному часі» (2013 р.).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.