Сонячний день. Весна

«Сонячний день. Весна» (рос. Солнечный день. Весна) — картина російського художника Ісаака Левітана (1860—1900), написана в 18761877 роках. Картина є частиною приватного зібрання. Розмір картини 53 × 40,7 см. Ця картина — одна з перших робіт Левітана.

Сонячний день. Весна
Творець: Ісаак Левітан
Час створення: 1876—1877
Висота: 53 см
Ширина: 40,7 см
Матеріал: Полотно
Техніка: Олія
Зберігається: Москва
Музей: Приватне зібрання

Історія

На час написання цієї картини Левитану було 16-17 років. Він навчався в Московському училищі живопису, скульптури та зодчества, де його вчителем живопису був відомий художник-пейзажист Олексій Саврасов. Мистецтвознавець Володимир Петров писав[1]:

Справді, хоча заняття з Саврасовим були доброчинні для багатьох, саме в Левітані він знайшов найбільш споріднену натуру, і не випадково говорили, що тільки йому Саврасов передав «таємницю мотиву». Чуйність до пейзажної лірики вчителя і його спадщини визначила багато якостей перших робіт Левітана. Так, дуже близька до саврасовських пейзажів картина «Сонячний день. Весна» (1877) — зображення затишного сільського куточка, де під деревами, серед кущів, поруч з хатою і сарайчиком копаються в покритій новонародженою травою землі курки.

Опис

Картина являє собою сільський пейзаж з двома дерев'яними будиночками, які оточені березами й іншими деревами. На траві під деревами ходять і копаються в землі кури.

Примітки

  1. Владимир Петров. Жизнь и творчество Исаака Левитана. Детство и юность (часть 2) (HTML). isaak-levitan.ru. Архів оригіналу за 30.09.2012. Процитовано 08.08.2012.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.