Спеціальний полк «Титан»

Спеціальні підрозділи міліції охорони «Титан» — стройові підрозділи (полки, батальйони, роти) у складі територіальних підрозділів (управлінь, відділів) Державної служби охорони, що призначалися для забезпечення охорони власності фізичних та юридичних осіб, захисту фізичних осіб від злочинних посягань.

Спеціальний полк «Титан»
Нашивка СП «Титан»
Засновано 28 січня 1993
Країна  Україна
Належність Державна служба охорони
Вид полк міліції
Роль охорону вантажів і захист
фізичних осіб, державної
та приватної власності, охорона
банківських перевезень
Чисельність 196 (станом на 1996)
500 (станом на вересень 2015)[1]
Гарнізон/Штаб Київ, вул. Чумака, 8б
Розпущено 7 листопада 2015 (переформовано в Управління поліції охорони з фізичної безпеки)

Історія

Підрозділ бере свій початок від грудня 1992 р., коли з підрозділів державної служби охорони були виділені працівники, котрі виконували охоронні заходи супроводження цінних вантажів.

З урахуванням великої кількості автотранспорту, що спричиняють значні автомобільні «пробки», 28 січня 1993 р. наказом МВС України при Центрі оперативного управління в місті Києві було створено мотоциклетний спеціальний підрозділ охорони швидкого реагування «Титан-М», призначений для відпрацювання повідомлень про злочини і правопорушення, у тому числі спрацювання технічних засобів охорони, з об'єктів, які охороняються за договорами у територіально визначених зонах відповідальності.

У місті Києві наказом УДСО при ГУМВС України в м. Києві 30.12.2010 № 130 існуючі до цього батальйони "Титан" були об'єднані в СПМО «Титан» УДСО при ГУМВС України в місті Києві (на правах полку). Згодом підрозділ було перейменовано на Спеціальний полк «Титан» УДСО при ГУМВС України в місті Києві.

Після створення Національної поліції та реформування Державної служби охорони в Поліцію охорони на базі спецпідрозділу створили Управління поліції охорони з фізичної безпеки в м. Києві, яке продовжив очолювати полковник поліції Лисенко Владислав Іванович.[2]

Титан-Ж

В червні 2009 р. Державна служба охорони при Міністерстві внутрішніх справ презентувала спеціальну групу жінок-охоронців. Таку спецгрупу було створено вперше в системі державного охоронного відомства. Кожна дівчина з цієї групи проходила тривалий курс навчання, який включав вогневу та фізичну підготовку, а також навчання контраварійному водінню та супроводу VIP-персон[3].

Завдання

  • охорона грошових знаків, цінних паперів з повною матеріальною відповідальністю;
  • супроводження цінних вантажів та їх охорона;
  • охорона власності юридичних і фізичних осіб в місцях їх постійного або тимчасового перебування;
  • охорона виставок, інших громадських заходів;
  • забезпечення особистої безпеки фізичних осіб, в тому числі іноземних громадян;
  • охорона і супроводження туристичних груп.

Склад

Станом на червень 2009 р. налічувалось 207 підрозділів, 148 служб інкасації та 37 підрозділів спеціального призначення. Охоронці підрозділів «Титан» забезпечували охорону 363 фізичних осіб.

Примітки

  1. СПЕЦПІДРОЗДІЛ «ТИТАН» — ЕЛІТА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ОХОРОНИ[недоступне посилання з жовтня 2019] www.guard.np.gov.ua, 22 вересня 2015
  2. Спеціальний полк «Титан». Архів оригіналу за 15 березня 2016. Процитовано 1 березня 2016.
  3. «Міліцейський спецпідрозділ „Титан“ почав готувати жінок-охоронців.» www.bos.dn.ua, 2013-01-17.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.