Список екорегіонів Мадагаскару

Екорегіони Мадагаскару, визначені Всесвітнім фондом дикої природи (ВФД), включають сім наземних, п'ять прісноводних і два морських екорегіони. Різні природні місця проживання Мадагаскару містять багату фауну і флору з високим рівнем ендемізму, але більшість екорегіонов страждають від втрати місць існування.

Огляд

Мадагаскар відноситься до Афротропічного царства. Зі своїми сусідніми островами в Індійському океані, він був класифікований ботаніком Арменом Тахтаджяном як Мадагаскарський регіон, а в фітогеографії це флористичний фітохоріон Мадагаскарське підцарство в палеотропічному царстві.

Мадагаскар має дуже контрастний рельєф, клімат і геологію. Гірський хребет на сході, піднімається до 2,876 м (9436 футів) у найвищій точці, перехоплює більшість опадів, викликаних пасатами з Індійського океану. Отже, східний пояс живить більшу частину вологих лісів, в той час як на заході, кількість опадів зменшується. Області дощової тіні на південному заході мають суб-аридний клімат. Температура найбільш висока на західному узбережжі, з річними значеннями до 30 °C (86 °F), а високі масиви мають прохолодний клімат з річним середнім значенням 5 °C (41 °F).

В геології представлені, переважно магматичні і метаморфічні гірські породи, з деякою кількістю лави і кварциту на центральному та східному плато, в той час як західна частина має пояса піщанику, вапняку (в тому числі утворень карсту), і неконсолідованого піску.[1]

Наземні екорегіони

по основних типах середовищ існування [2]

Екорегіон Біом код WWF Карта Зображення
Мадагаскарські низинні ліси або Вологі ліси Мадагаскару Тропічні та субтропічні вологі широколисті ліси: особливо сезонний (мусонний) тропічний ліс AT0117
Мадагаскарські субгумідні ліси Тропічні та субтропічні вологі широколисті ліси AT0118
Сухі широколисті ліси Мадагаскару Тропічні та субтропічні сухі широколистяні ліси AT0202
Мадагаскарські вересові зарості Гірські чагарники AT1011
Мадагаскарські колючі зарості або Мадагаскарські колючі ліси Пустелі і посухостійкі чагарники AT1311
Мадагаскарські суккулентні ліси Пустелі і посухостійкі чагарники AT1312
Мадагаскарські мангри Мангри AT1404

Прісноводні екорегіони

по біорегіону

  • Східна низовина
  • Східне нагір'я
  • Північно-західні басейни
  • Південні басейни
  • Західні басейни

Морські екорегіони

  • Південно-східний Мадагаскар
  • Західний і Північний Мадагаскар

Примітки

  1. Moat, J.; Smith, P. (2007). Atlas of the Vegetation of Madagascar/Atlas de la Végétation de Madagascar. Richmond, Surrey: Royal Botanic Gardens, Kew. (English/French)
  2. Burgess, N.; D'Amico Hales, J.; Underwood, E. та ін., ред. (2004). Terrestrial Ecoregions of Africa and Madagascar: A Conservation Assessment. World Wildlife Fund Ecoregion Assessments (вид. 2nd). Washington D.C.: Island Press. ISBN 978-1559633642. Архів оригіналу за 1 листопада 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.