Спогади про майбутнє (фільм, 2014)

«Спогади про майбутнє» (англ. Testament of Youth) — британський кінофільм режисера Джеймса Кента, що вийшов на екрани в 2014 році. Сценарій фільму заснований на мемуарах Вери Бріттен «Заповіти юності». Прем'єра фільму відбулась в жовтні 2014 року на Лондонському кінофестивалі[2].

Спогади про майбутнє
англ. Testament of Youth
Жанр драматичний фільм, біографічний фільм і екранізація
Режисер James Kentd
Продюсер Девід Гейманd
Сценарист Juliette Towhidid
На основі Testament of Youthd
У головних
ролях
Колін Морган, Алісія Вікандер, Тарон Еджертон, Домінік Уест, Емілі Вотсон, Кіт Герінґтон, Joanna Scanland, Міранда Річардсон, Nicholas Farrelld, Nicholas Le Prevostd, Anna Chancellord, Teresa Churcherd, Xavier Atkinsd, Niamh Cusackd, Джонатан Бейлі, Emily Bevand, Jenn Murrayd, Janet Amsdend, Гейлі Етвел, Alexandra Roachd, Mary Roscoed, Charlotte Hoped[1] і Amanda Fairbank-Hynesd[1]
Оператор Rob Hardyd
Композитор Макс Ріхтер
Кінокомпанія BBC Films і Heyday Films
Дистриб'ютор Lionsgate, Netflix і FandangoNow
Тривалість 129 хв.
Мова англійська
Країна  Велика Британія
Рік 2014
Касові збори 1 800 000 $
IMDb ID 1441953
sonyclassics.com/testamentofyouth/

Сюжет

У 1914 році юна Вера Бріттен, яка мріє стати письменницею, вступає до Оксфордського Сомервіль-коледжу. Коли починається Перша світова війна, її брата Едварда Бріттена, нареченого Роланда Лейтона, а також їх друзів Віктора і Джеффрі посилають на фронт. Бріттен, не бажаючи залишатися осторонь, добровільно відправляється в якості медсестри доглядати за пораненими британськими та німецькими солдатами.

Друзі, як і раніше вважають війну захоплюючою, але Роланд розповідає Вері про свої травматичні фронтові переживання. Він пропонує Вері; вони одружаться під час його наступної відпустки додому. Роланд повертається у Францію, тепер з Едвардом. В кінці 1915 року приходить лист про те, що Роланду надано відпустку. Поки Вера чекає його прибуття під час різдвяних канікул, їй дзвонить мати нареченого і каже, що його вбили.

Сім'ю Роланда повідомляють, що він помер «сміливо і безболісно». Після того, як Вера вимагає правди, Джордж Кетлін, який бачив пораненого Ролана в Лувенкурті, визнає, що Роланд помер після вогнепального поранення в живіт від жахливого болю.

В 1917 році Вера просить про переїзд у Францію, щоб бути ближче до Едварда, але її перше призначення — лікувати поранених німців. Вона бачить своїми очима, що вони страждають і вмирають так само, як і англійські солдати. Вера знаходить Едварда серед вмираючих і допомагає врятувати йому життя. Після його одужання вона радіє, що його перевели на безпечний італійський фронт. Едвард наполягає на тому, щоб Вера повернулася в Оксфорд після війни.

Вера повертається додому після нервового зриву. Вона бачить доставлену телеграму і дізнається, що Едвард помер. Зі смертю Джеффрі Терлоу, іншого друга Едварда, Вера втратила у війні чотирьох близьких їй людей.

Повернувшись у Оксфорд, вона бачить уві сні кошмари про смерть Роланда і Едварда. Вініфред Холтбі, ще один студент коледжу, допомагає Вері впоратися з її травмою.

Вона відвідує публічні збори, на якому спікери обговорюють, як покарати Німеччину за війну. Велика частина аудиторії виступає проти Джорджа Кейтліна, який попереджає, що філософія «око за око» може призвести до нової війни. Вера визнає свою провину за те, що переконала свого батька дозволити Едварду приєднатися до армії, і розповідає про те, як вона тримала руку вмираючого німецького солдата, який нічим не відрізнявся від її брата або нареченого. Вона каже, що їх смерть має значення «тільки якщо ми станемо зараз і скажемо "Ні війні і помсті".

Тепер пацифістка, Вера обіцяє своїм близьким померлим, що не забуде їх.

У ролях

Сприйняття

Фільм отримав схвальні відгуки кінокритиків. На сайті Rotten Tomatoes фільм має рейтинг 84 % на основі 122 рецензій критиків, із середньою оцінкою 7 з 10[3]. Стрічка номінувалася на премію британського незалежного кіно в категорії «краща акторка» (Алісія Вікандер) і на премію Лондонського гуртка кінокритиків в категорії «прорив британського кінематографіста» (Джеймс Кент).

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.