Сполука приєднання

Сполука приєднання (англ. addition compound) 

  • 1. В органічній хімії — сполука, що утворюється в результатi реакцiї мiж двома речовинами, де вiдбувається об'єднання їхніх молекул за рахунок ковалентних зв'язкiв (приєднання до кратних зв'язкiв або утворення сполук в результатi перекривання вакантної орбiталi та заселеної неподiленою електронною парою, пр., H3N+-BF3) або ж бiльш слабких, нiж ковалентнi (рiзнi молекулярнi аддукти).
  • 2. У неорганічній хімії — сполука, що складається з двох або більше простих сполук, які можуть бути упаковані в певному співвідношенні в кристалі; їх можна розділити у формулі. Пр., гідрат ZnSO4·7H2O є сполукою приєднання цинк сульфату й води, вона представляє саме їх сполуку, а не суміш, з певним співвідношенням 1:7.

Література

  • Глосарій термінів з хімії // Й. Опейда, О. Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет. — Донецьк: Вебер, 2008. — 758 с. — ISBN 978-966-335-206-0

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.