Спорт в Естонії

Спорт є невід'ємною частиною естонської культури. Популярні види спорту серед естонців: лижні перегони, біатлон, легка атлетика, велоспорт, вітрильний спорт і академічне веслування, різні види боротьби та єдиноборств, технічні види спорту, а також шахи. Успіхи естонців у командних видах спорту на міжнародній арені незначні.

Андрус Веерпалу фінішує з прапором

Естонія на Олімпійських іграх

Естонія посилає свою спортивну делегацію на Олімпійські ігри, починаючи з 1920 року. Національний олімпійський комітет Естонії був заснований 1923 року. Відтоді естонці брали участь у кожній олімпіаді до анексії Радянським Союзом у 1940 році. Під час радянської окупації чимало естонців представляло на Олімпійських іграх Радянський Союз. У Таллінні проходили змагання з вітрильного спорту з програми Московської олімпіади. Після повернення незалежності Естонія знову бере участь в Олімпійських іграх окремою командою. Першою олімпійською чемпіонкою нової Естонії стала в 1992 році велосипедистка Еріка Салумяе.

Історичні постаті

Ще на початку 20 ст. особливої відомості набули естонські борці та стронгмени Георг Луріх, Александер Аберг, Георг Гакенштмідт. У сучасній Естонії вони мають напівлегендарний статус. Естонці також пишаються своїм співвітчизником, одним із найсильніших шахістів світу за всю історію, Паулем Кересом.

Сучасність

Вищий ешелон футбольного чемпіонату Естонії називається Мейстріліга. Збірна Естонії з футболу загалом не має високих здобутків, але здивувала багатьох, добравшись до плей-офу Євро-2012, в якому вона, втім, поступилася Ірландії. Найвідоміший естонський футболіст — воротар Март Поом, який грав навіть у Прем'єрлізі.

За часів Радянського Союзу талліннський «Калев» виступав у вищій лізі баскетбольного чемпіонату. Захисник команди Тійт Сокк був олімпійським чемпіоном Сеульської олімпіади.

Естонські легкоатлети відзначаються особливо у метаннях і десятиборстві, історично також, у бігу на довгі дистанції. Десятиборець Еркі Ноол був олімпійським чемпіоном Олімпіади 2000 року у Сіднеї. Олімпійські медалі виборювали естонські дискоболи Александер Таммерт і Герд Кантер.

Брати-близнюки Тину і Тоомас Тиністе принесли Естонії олімпійську медаль у змаганнях з вітрильного спорту.

Естонська тенісистка Кая Канепі входила у двадцятку найсильніших у світі, перспективна Анетт Контавейт. Серед чоловіків лідерство належить Юргену Зоппу.

Серед зимових видів спорту найкраще розвинуті в Естонії лижні перегони. Естонські лижники Андрус Веерпалу та Крістіна Шмігун вибороли звання олімпійських чемпіонів, Яак Мае — олімпійського медаліста.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.