Станція очищення
Станція очищення — це місце, де морські жителі — риби, морські черепахи та інші, — а також жителі прісних водойм очищаються від дрібних організмів[1].
Процес очищення включає в себе видалення паразитичних організмів з тіла тварини — як ззовні, так і зсередини. Процес здійснюється креветками-чистильниками та деякими видами риб-чистильників, особливо губаневими та Elacatinus.
Коли тварина наближається до станції очищення, вона широко відкриває рот або розташовує своє тіло таким чином, щоб сигналізувати про необхідність очищення. Після цього риба-чистильник підпливає до тварини та очищує її шкіру від паразитів, навіть запливаючи в рот або зябра. Цей процес називається симбіозним очищенням.
Часто станції очищення знаходяться поблизу коралових рифів або у самих рифах: або на вершині коралової голови, або в прорізі між двома виходами. Інші станції прибирання можуть розташовуватися під великими скупченнями плавучих водоростей або в прийнятій точці в річці або лагуні.
Деякі види собачкових, особливо Aspidontus taeniatus, імітують вигляд риб-чистильників.
Галерея
- Креветки-чистильники Stenopus hispidus
- Процес очищення тіла риби-папуги
- Процес очищення тіла риби з родини Сарганові
- Гавайський чистильник
- Процес очищення Naso lituratus
- Процес очищення Novaculichthys гавайським чистильником
- Процес очищення риби з родини Барабулеві
Примітки
- Common Hippopotamus - Interests > Mzima Springs - Haunt of the hippo. web.archive.org. 12 листопада 2013. Процитовано 5 квітня 2021.
Література
- McGregor, Peter K. Animal Communication Networks . Cambridge University Press, p. 525
- Ryan, Frank (2002). Darwin's Blind Spot: Evolution Beyond Natural Selection. Houghton Mifflin Harcourt. ISBN 0618118128.
- Hammerstein, Peter (2003). Genetic and Cultural Evolution of Cooperation. MIT Press. ISBN 978-0262083263.
- Bauer, Raymond T. (2004). Remarkable Shrimps: Adaptations and Natural History of the Carideans. University of Oklahoma Press. ISBN 978-0806135557.