Старий-Рас

Старий Рас (серб. Стари Рас / Stari Ras; лат. Arsa), знаний в часі як Рас, був одним з перших столичних міст середньовічної сербської держави Рашка. Правителями були жупани Рашки. Розташований в області Рашка або Сенджак (турецька назва) сучасної Сербії, місто знаходиться прямо в центрі ранньосередньовічної держави, що стала розширюватися у всіх напрямах.

Старий-Рас
Сучасне розташування  Сербія
Регіон Нові Пазар
Географічні координати 43°07′42″ пн. ш. 20°24′56″ сх. д.

Історія

Петрова церква — найдавніша зі збережених церков Сербії

Старий Рас заснований між 9-м та 10-м століттями н. е. і був покинутий жителями в 13-му столітті. Його розташування було пріоритетнім в регіоні, знаним як Стара Сербія, на перехресті доріг між Адріатичним морем та ранніми державами (жупами) Зети, Боснії на заході та Косово на сході.

На території Старого Раса знаходиться церква Св. Петра і Павла (т.з. Петрова церква) - найстарша зі збережених в Сербії церков, в якій відбувались середньовічні церемонії коронації сербських монархів.

На сьогодні від Старого Раса залишились численні монументальні залишки фортець, соборів та монастирів. Місцерозташування Старого Раса разом з Сопочанським монастирем сьогодні належить до заповідної зони, що охороняється ЮНЕСКО.

Світова спадщина ЮНЕСКО, об'єкт №96-00196 (англ.)

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.