Столова (притока Кальміусу)

Столова
47°31′39″ пн. ш. 37°39′47″ сх. д.
Витік село Прохорівка Донецька область, Волноваський район
• координати 47°31′41″ пн. ш. 37°39′59″ сх. д.
висота, м 220
Гирло річка Кальміус біля села Гранітне Донецька область, Волноваський район
• координати 47°27′13″ пн. ш. 37°52′03″ сх. д.
висота, м 34,5
Похил, м/км 7,6
Басейн КальміусАзовського моря
Країни: Україна
Регіон Донецька область
Район Бойківський район
Довжина 78 км
Притоки: Бірюча Балка
Ідентифікатори і посилання

Столова (Кічіксу) — річка в Донецькій області, права притока річки Кальміус. Витоки у Волноваському районі. Здебільшого протікає по західній частині Бойківського району і впадає в Кальміус в селі Гранітне. У середній течії має притоку Бірюча Балка.

Походження назви

Річка має назву Столова через те, що в її долині є плоскі, як стіл, виходи граніту на поверхню (столові камені). Долина річки називається Столова Балка. Назва Кічіксу має урумське походження (Кічік — маленький, су — вода, річка).

Російською мовою зазвичай перекладається як Маловодна. Цю назву відносять до верхньої частини балки — до злиття балок Карансу, Лукашевої, Горгорольген і Хавана Чалган. Нижче вона іменується Столовою за вказаною вище особливістю рельєфу. Слов'янською ще недавно називали її жителі села Прохорівка, Волноваського району — за назвою вже не існуючого села Слов'янки, Свободненської сільради цього ж району.

Населені пункти

Біля річки Столова знаходяться населені пункти Тельманівського району: Гранітне, Обільне, Бахчовик, до середини XX століття існував також хутір Столова Балка.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.