Волноваський район

Волноваський район район в Україні, у південно-західній частині Донецької області і межує з Дніпропетровською і Запорізькою областями та був утворений 2020 року. Адміністративний центр — місто Волноваха.

Волноваський район
адміністративно-територіальна одиниця
Герб Прапор
Район на карті регіону
Основні дані
Країна:  Україна
Область: Донецька область
Код КАТОТТГ: UA14040000000098211
Утворений: 19 липня 2020 року
Населені пункти та ради
Районний центр: м. Волноваха
Громади: 8
Районна влада
Вебсторінка: Волноваська районна рада
Адреса: 85700, Донецька обл., Волноваський р-н, м. Волноваха, вул. 1 Травня, 1
Мапа

Волноваський район у Вікісховищі

До складу району входять 8 територіальних громад.

Східна межа району пролягає лінією зіткнення між підконтрольними Україні територіями та тимчасово окупованими територіями України, що контролюються Російською Федерацією та перебувають в адміністративному управлінні т. зв. «Донецької народної республіки». В зоні лінії зіткнення здійснюється Операція об'єднаних сил.

Історія

Волноваський район утворено 19 липня 2020 року згідно із Постановою Верховної Ради України 807-IX від 17 липня 2020 року в рамках Адміністративно-територіальної реформи в Україні. До його складу увійшли: Волноваська, Вугледарська міські, Великоновосілківська, Мирненська, Ольгинська селищні, Комарська, Старомлинівська і Хлібодарівська сільська територіальні громади[1]. Перші вибори Волноваської районної ради відбулися 25 жовтня 2020 року[2].

Раніше територія району входила до складу ліквідованих в той же час колишніх північної та центральної частини Волноваського (1923—2020), Великоновосілківського, південної частини Мар'їнського районів та міста обласного підпорядкування Вугледара (з територією міської ради) Донецької області[1].

Примітки

Посилання

Синельниківський район
(Дніпропетровська область)
Покровський район Кальміуський район
Пологівський район
(Запорізька область)
Кальміуський район
Пологівський район
(Запорізька область)
Маріупольський район


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.