Століття Якова

«Століття Якова» роман українського письменника Володимира Лиса, опублікований 2010. У 2016 році за романом «Студією 1+1» знято однойменний серіал.

«Століття Якова»
Обкладинка видання 2010 року
Автор Лис Володимир Савович
Країна  Україна
Мова українська
Місце Харків
Видавництво Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»
Видано 2010
Сторінок 240
ISBN ISBN 978-966-14-1007-6

Сюжет

Роман — своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п'ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СРСР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття.

У сюжетному плані дія роману відбувається мовби в трьох площинах — протягом останнього столітнього року поліського селянина Якова з села Загорани, за п'ять років до того, коли він рятує наркоманку Оленку, яка забрела в його село, і впродовж майже цілого двадцятого століття. Дитяче кохання, викрадення коханої, що стала чужою нареченою, служба у Війську Польському, кохання до польської шляхтянки, війна з німцями, полон і знову війна, велика і особиста трагічна українсько-польська різанина, драматичні повоєнні події. Селянин усе столітнє життя мешкає у своїй старій хаті на Волині, чекає листа від нещодавно порятованої ним Оленки і приїзду на столітній ювілей сина Артема.

З мовознавчої точки зору книга цікава вживанням справжнього західнополіського діалекту, який досі активно вживають у тих краях.[1].

Відгуки

Віра Агеєва:

Володимир Лис майстерно вписує інтимну біографію героя у велику історію. Так що "Століття Якова" — це й розповідь про кохання, і соціально-психологічна драма і просто захопливий, насичений несподіваними поворотами сюжет, який не може залишити читача байдужим.

Ольга Герасим'юк:

Десь я прочитала історію про самого Лиса: коли було йому п'ять років, то якось він вийшов з хати й зіткнувся з невідомим звіром, що дивився на нього голодними очима. Малий Лис вернувся в хату й виніс йому поїсти. Потім той звір приходив до хлопчика Лиса часто, аж поки бабуся не побачила, — а то був Вовк.

Лісовий Вовк із людським дитинчам Лисом були встановили крихкий і майже неможливий контакт. Він у житті не буває — але... буває, я в таке вірю. Таке можна вичитати у Маркеса, про що я й думала, читаючи вже «Століття Якова» того Лиса, що вже виріс із Вовкового друга.

Видання

  • Лис В. С. Століття Якова / передм. О. Забужко; внутр. оформл. Т. Коровіної. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2010. — 240 с.
  • польською Łys Wołodymyr "Stulecie Jakowa"/ переклад А́нна Коженьо́вська-Бігу́н[2] — Poznań: видавництво Poznańskie Towarzystwo im. Iwana Franki, 2021. — 209 с.

Екранізація

Екранізація книги була завершена на початку 2016 року, прем'єра фільму відбулася 30 вересня 2016 року о 20:15 на телеканалі 1+1[3][4].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.