Сторінка-вітрина

Сайт-вітрина, також лендинг (англ. landing page) — це завершальна сторінка колонки продаж, також вебсторінка, яка відкривається при натисканні на рекламне оголошення чи ланку (лінк). «Цільова сторінка» є логічним продовженням рекламного оголошення або посилання. Часто «лендінги» пов'язані з соціальними медіа, розсилками електронною поштою або маркетинговими кампаніями пошукових двигунів (контекстною рекламою) з метою підвищення ефективності реклами. «Лендінг» може бути будь-якою сторінкою сайту або спеціально створеною окремою сторінкою. Загальна мета «лендінгу» перетворення (конверсії) відвідувачів сайту в потенційних покупців, тому її ще часто називають «приманка для клієнтів».

В залежності від маркетингової стратегії, процес перетворення, передбачає виконання користувачем певних дій, як-от:

  • оформити замовлення на покупку
  • продати конкретний продукт в конкретній ситуації (розпродаж, промоакція)
  • залишити контактну інформацію (зазвичай: адреса електронної пошти або номера телефону)
  • підписатися на розсилку
  • реєстрація на сайті
  • інформація для інших користувачів / оголошення про цільову сторінку
  • віра в бренд — витратити достатньо часу на сайті, дивитися фільми, читати листівки
  • завантажити або встановити якусь програму

Відсоток конверсії відвідувачів є показником ефективності сторінки-вітрини, в залежності від галузі він коливається в межах 2-3 відсотків. Це означає, що, наприклад, із 1000 осіб які відвідали «лендінг» — 20-30 зробили якусь із вищевказаних дій.

З чого складається Landing Page

Для сучасних Landing Page характерні наступні складові елементи та їх комбінації.

  • Тема, що привертає увагу. Є назвою сайту, продукту або послуги, допомагає користувачеві зрозуміти, що це те, що він шукав і залишитися на сайті.
  • Картинка, слайдер або відео — найчастіше розташовується в основній (верхній) частини Лендингу, щоб ледачий користувач, який не хоче читати, зрозумів, що він зайшов за адресою.
  • Унікальна торгова пропозиція — це найчастіше інформація про товар, послугу або інфопродукт, що описує його особливості та переваги.
  • Відгуки клієнтів. Останнім часом є тенденція не довіряти звичайним відгуками на Лендингу, тому власники отримують Відео-відгуки, аудіо-відгуки, а також сканують рукописні відгуки своїх покупців.
  • Зворотній зв'язок — (форма для залишення контактів).
  • Кнопка для дії — «Купити», «Замовити», «Оформити», «Брати участь».
  • Кнопки соціальних мереж — (розташовуються в футері), політика конфіденційності, знак авторських прав.

Тренди і перспективи Landing Page

Основним трендом Лендингу в 2020 році можна назвати впровадження вірусного маркетингу. Власнику сайту важливо не просто отримати відвідувачів, а змусити їх ділиться інформацією про свій сайт в соцмережах, з друзями, в особистих повідомленнях. Також помітна тенденція до вибору мінімалістичного дизайну, продиктованого тим, що користувач не бажає довго чекати, поки завантажиться сторінка. Важливим є і зосередження уваги на мобільній версії Лендингу, так як все більша кількість людей використовують смартфони для веб серфінгу.

Візуальні ефекти, які були популярні в 2015—2019 роках, залишаються затребуваними і удосконалюються. В каталозі свіжих шаблонів можна відшукати сміливі сучасні рішення для різних бізнесів. Тут є трендовий паралакс ефект, що надає динамічність сторінці, адаптивний дизайн — гарний на всіх пристроях, різноманітні види анімації, фонове відео. Також користувачі зможуть без проблем реалізувати на своїх сайтах різноманітні функціональні можливості — онлайн чат, галерея, калькулятор і так далі.

Див. також

Сайт-візитівка

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.