Суперключ

В реляційній моделі баз даних суперключ — підмножина атрибутів змінної відношення для якої виконується, що для будь-яких значень цієї змінної не існує двох кортежів (рядків, записів), які містять однакові значення для атрибутів з цієї підмножини. Тотожним визначенням суперключа буде наступне, — множина атрибутів змінної відношення від яких функціонально залежні всі атрибути змінної відношення.

Зауважимо, що якщо підмножина атрибутів K є суперключем змінної відношення R, тоді завжди вірно, що проєкція R по атрибутам з K має однакову потужність з R.

Неформально, суперключ це підмножина атрибутів в таблиці чиї значення можуть бути використані для унікальної ідентифікації кортежу. Потенційний ключ — найменша підмножина атрибутів необхідних для ідентифікації кортежу, його також називають найменшим (мінімальним) суперключем. Наприклад, дана схема відношення Працівникі з атрибутами працівникІд, ім'я, посада і відділІд, ми можемо використати працівникІд в сполученні з будь-яким або всіма іншими атрибутами цієї таблиці для унікальної ідентифікації кортежу в таблиці. Прикладами суперключів в цій таблиці будуть {працівникІд, ім'я}, {працівникІд, ім'я, посада}, і {працівникІд, ім'я, посада, відділІд}.

В дійсності, ми не потребуємо всі ці значення для ідентифікування конкретного кортежу. Ми потребуємо лише, в нашому прикладі, підмножину {працівникІд}. Це найменший суперключ – тобто, найменша підмножина атрибутів, які можна використати для ідентифікації конкретного кортежу. Тож, працівникІд це потенційний ключ.

Приклад

Англійські монархи
Ім'я Номер Династія
Едвард II Плантагенет
Едвард III Плантагенет
Річард III Плантагенет
Генрі IV Ланкастер

В цьому прикладі, можливими суперключами є:

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.