Сутовський

Суто́вський (пол. Sutowski) — старовинний дворянський рід герба Побуг.

Сутовський герба Побуг

Побуг — один із старих і найпочесніших гербів Речі Посполитої. На думку професора краківського університету Ф. Пекосінского, герб «Побуг» відомий з VIII—IX вв., і має рунічне походження. Друга руна старшого футарку Уруз вказує на високе положення її володаря. Рід Побуг заснований вождем одного з племен Готів у 150 р. н. е., що асимілювалося з Ободритами — середньовічним союзом племен полабских слов'ян. Спочатку цей герб належав молодшій гілці володарів Польщі до П'ястів князівської династії Попелів. З XII століття рід Побуг активно брав участь в розвитку польської держави. У 1190 році шляхтичі герба Побуг брали участь в звитяжному хрестовому поході проти племен язичників Пруссії і Ятвягии під командою Казимира Другого. За зусилля роду в поширенні християнства Папа Римський Бенедикт VIII дарував хрест на герб, а за вірну службу польський король Болеслав I Хоробрий затвердив дар Папи Римського і додав в нашоломок герба зображення хорта, поверненого управо. Так і сформувалася в геральдиці форма цього герба. З розширенням Польської держави відбувається дроблення роду, що мав право на герб Побуг на окремі сім'ї, які стали іменуватися по назві підконтрольної їм території. Усі вони використали герб Побуг. Одна з таких сімей отримала прізвище Сутовський(Sutowski) . У 1410-му році Побуг клан брав участь в найбільшій і найзнаменитішій битві в Європі в цей час, в Грюнвальдській (Grunwald — Tannenberg), де польські і литовські армії отримали перемогу над Тевтонським Орденом. Воїнів сімей очолював воєвода Якуб Конецпольський(Jakub Koniecpole), палатин Серадза(palatinus Sieradz). Грюнвальдська битва (Танненбергська, 15 липня 1410) — вирішальна битва «Великої війни» 1409—1411 між Польщею, Великим князівством Литовським, з одного боку, і Тевтонським орденом — з іншого.

Опис герба

У блакитному полі(спочатку в червоному полі) срібна підкова із золотим кавалерським хрестом на дузі. У клейноді над шоломом в короні половина срібного хорта управо.

Підданство

Річ Посполита,
Царство Польське,
Російська імперія

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.