Сутра Лотоса

Сутра Білого Лотоса Вищого Закону (санскр. सद्धर्मपुण्डरीक सूत्र, addharma Puṇḍarīka Sūtra; кит. 妙法蓮華經) — буддистська сутра, один із священних текстів махаяни. Особливо шанується у східноазійському буддизмі, зокрема у Китаї і Японії, у сектах Тендай-сю і Нітірен-сю. Відома під скороченими назвами: Сутра Лотоса або Лотосова сутра.

Японське віяло 12 століття з уривками з Лотосової сутри.

Короткі відомості

Сутра Лотоса упорядкована між 150 і 50 роками до Р.Х. на діалекті магадхі мови санскрит. Доти вона передавалася усно. У 290 році Сутра Лотоса вперше була перекладена у 10 сувоях класичною китайською мовою стараннями китайського ченця Дхармаракші. Згодом з'явилися 8-сувойні китайські переклади ченця Кумарадживи (406) і ченців Джанакути і Дхармагюти (601). Класичним вважається переклад Кумарадживи.

Сутра Лотоса складається з 28 частин. Вона написана у високому літературному стилі, містить багато метафор. Сутра Лотоса вважається збіркою одкровень будди Шак'ямуні перед його входженням в нірвану. Вона повчає, що хінаяна і махаяна об'єднуються у екаяні і розповідає про різні способи досягнення просвітлення. Для Сутри Лотоса характерне вчення про мінливість світу і постійність Великого будди, мінливими еманаціями якого є сам Шак'ямуні та інші історичні будди. Важливе місце посідає повчання про милосердя Авалокітешвари.

Сутра Лотоса перекладена також тибетською, монгольською, корейською, японською та іншими мовами.

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.