Схеми збагачення вугілля відсадкою

Схеми збагачення вугілля відсадкою

Рис. 1

Загальний опис

Відсадку застосовують для збагачення дрібних класів вугілля й антрацитів легкої і середньої збагачуваності. Допускається застосування відсадки для збагачення дрібних класів вугілля й антрацитів важкої збагачуваності, а також для збагачення крупних класів вугілля легкої збагачуваності при вмісті породних фракцій менше 30 %. Для вугілля, яке добувається гідроспособом, а також вугілля легкої збагачуваності з вмістом класу +13 мм менше 20 % варто застосовувати ширококласифіковану відсадку.

Залежно від характеристики вихідного вугілля, вимог до якості кінцевих продуктів і техніко-економічних міркувань можуть бути застосовані різні схеми з використанням відсадки.

При роздільному збагаченні крупних і дрібних класів вугілля відсадкою воно розділяється на грохотах і направляється у відсаджувальні машини, у яких розділяється на три продукти (концентрат, промпродукт і відходи). Промпродукт, одержуваний у результаті збагачення крупного класу, дробиться до 13 мм і спрямовується на збагачення разом із дрібним машинним класом (рис. 1).

При збагаченні коксівного вугілля у некласифікованому вигляді його розділення на класи відбувається тільки в подальших стадіях. Концентрат і промпродукт після відсадки піддаються грохоченню за розміром 13 або 25 мм із метою виділення дрібних класів перед їх зневодненням у фільтрувальних центрифугах (рис. 2).

На фабриках, які збагачують енергетичне вугілля і де виділення промпродукту не передбачається, відходи виділяються в обох секціях відсаджувальної машини. Іноді важкий продукт другої секції направляють у вигляді циркулюючого продукту в ту ж машину (рис. 3).

Іноді при застосуванні важкосередовищної сепарації з метою породовибірки одержуваний у цьому випадку легкий продукт після дроблення до 13 мм збагачується разом із дрібним машинним класом відсадкою (рис. 4).

Комплекс операцій і обладнання при відсадці

Комплекс збагачення крупного машинного класу відсадкою

В комплексі збагачення крупного машинного класу відсадкою слід передбачати:

– зневоднення концентрату на грохотах с ополіскуванням;

– зневоднення промпродукту і відходів у елеваторах;

– дроблення промпродукту і збагачення його сумісно з дрібним машинним класом або в окремому циклі.

Комплекс збагачення дрібного машинного класу відсадкою

Комплекс збагачення дрібного машинного класу відсадкою повинний включати:

– для зневоднення концентрату – конусні грохоти або багер-класифікатори (1 стадія) і вібраційні грохоти або фільтруючі центрифуги (2 стадія) (перед обладнанням 1 стадії зневоднення допускається установка вібраційних грохотів з розміром отворів сит, рівним 6 мм, для відділення товарного концентрату сорту 6 – 13 мм при збагаченні антрацитів);

– для зневоднення промпродукту – елеватори (1 стадія) і фільтруючі центрифуги (2 стадія);

– для зневоднення породи – елеватори (допускається при великому вмісті дрібних класів і при відсутності порід, що розмокають, додаткове зневоднення на вібраційних грохотах).

Див. також

Література

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Східний видавничий дім, 2013. — Т. 3 : С  Я. — 644 с.
  • Смирнов В. О., Білецький В. С. Гравітаційні процеси збагачення корисних копалин. Навчальний посібник. — Донецьк: Східний видавничий дім, — 2005. — 300 с.
  • Смирнов В. О., Сергєєв П. В., Білецький В. С. Технологія збагачення вугілля. Навчальний посібник. — Донецьк: Східний видавничий дім, — 2011. — 476 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.