Схід – Захід (газопровід)
Схід – Захід – трубопровід в Туркменістані, що з`єднав газотранспортні мережі різних частин країни.
Газопровід, введений в експлуатацію в 2015 році, починається від компресорної станції «Шатлик» у Марийській області та тягнеться до компресорної станції «Белек» (Балканська область) на трасі трубопроводу Окарем – Бейнеу. Він має довжину 773 км та виконаний в діаметрі труб 1420 мм.
За умови спорудженні всіх восьми запроектованих компресорних станцій пропускна здатність системи можливо довести до 30 млрд.м3 на рік. Втім, наразі немає потреби у транспортуванні великих обсягів блакитного палива між сходом і заходом Туркменії, хоча у випадку реалізації проекту Транскаспійського газопроводу подача ресурсу для нього здійснюватиметься саме через систему Схід – Захід. Сировинною базою при цьому слугуватимуть як старі родовища (Довлетабад та інші), так і відкрите у 21 столітті унікальне родовище Галкиниш.[1][2]
Примітки
- (www.dw.com), Deutsche Welle. В Туркмении запущен газопровод "Восток-Запад" | Туркмения | DW.COM | 23.12.2015. DW.COM (рос.). Процитовано 9 березня 2017.
- Korrespondent.net. Туркменистан начал строительство собственного газопровода без участия Газпрома (рос.). Процитовано 9 березня 2017.