Сценарне планування

«Сцена́рне планува́ння» - частина стратегічного планування, що відноситься до інструментів і технологій, які дозволяють керувати невизначеністю майбутнього (Джил Рінгланд).

Суть методу полягає в дослідженні зовнішнього середовища організації на наявність визначених елементів (predetermined elements) і ключових невизначеностей (key uncertainties) і комбінуванні їх для формулювання альтернативних сценаріїв майбутнього.

Як визначені елементи часто виступають демографічні фактори (наприклад, кількість підлітків від 10 до 15 років через 10 років визначено, тому що багато з них вже народилися), політичні, технологічні або географічні чинники.

Як ключові невизначеності можуть виступати будь-які елементи довкілля, які важливі для даної організації (наприклад, рівень державного дефіциту або обсяг ринку).

Всі альтернативні сценарії повинні поєднувати в собі весь набір визначених елементів (адже, за визначенням, вони мають бути) і різні результати ключових невизначеностей. Сценарне планування розглядає всі сценарії як однаково можливі в майбутньому.

Див. також

Література

  • Peter Schwartz The Art of the Long View, Doubleday, 1991
  • Kees van der Heijden Scenarios: The Art of Strategic Conversation, 2005
  • Джил Рингланд Сценарное планирование для разработки стратегии, 2008, ISBN 978-5-8459-1270-1
  • Коваль В.Н., Харченко К.В. Аналитическое обеспечение стратегического развития муниципального образования (опыт г. Белгорода) // Государственная власть и местное самоуправление. − 2007. − № 6. − С.25-28.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.