ТЕС Фенчугандж

ТЕС Фенчугандж – теплова електростанція на північному сході Бангладеш, яка належить державній компанії Bangladesh Power Development Board (BPDB).

ТЕС Фенчугандж
Розташування  Бангладеш
Введення в експлуатацію 1995 (парогазовий блок 1), 2011 (парогазовий блок 2), 2009 (орендна від Barakatullah Electro Dynamics), 2012 (орендна від Hosaf Group)
Вид палива природний газ
Водозабір Кушияра, свердловини
Енергоблоки 1х97 (парогазовий блок 1), 1х104 (парогазовий блок 2), 19 (орендна від Barakatullah Electro Dynamics), 17х3,354 (орендна від Hosaf Group)
Котельні агрегати 2 котла-утилізатора (парогазовий блок 1), 2 котла-утилізатора (парогазовий блок 2)
Турбіни 2 газові Hitachi + 1 парова Hitachi (парогазовий блок 1), 2 газові General Electric + 1 парова Nanjing (парогазовий блок 2), 19 генераторних установок General Electric Jenbacher J620 (орендна від Barakatullah Electro Dynamics), 12 генераторних установок General Electric Jenbacher JGS 620 GS-NL + 5 генераторних установок General Electric Jenbacher JMS 620 GS-NL (орендна від Hosaf Group)
Встановлена електрична
потужність
201 (потужності BPDB), 95 (орендні)
Материнська компанія Bangladesh Power Development Board (BPDB)
ідентифікатори і посилання

У 1995 році на майданчику станції став до ладу парогазовий блок комбінованого циклу потужністю 97 МВт, в якому дві газові турбіни живлять через відповідну кількість котлів-утилізаторів одну парову турбіну. За проектом на протязі більшої частини року воду для охолодження мали отримувати із річки Кушияра (на березі якої розташована ТЕС), а під час п’ятимісячного посушливого сезону ресурс мав надходити зі свердловин. Втім, на практиці обладнання не забезпечувало достатньої фільтрації води з підземних джерел, тому парова турбіна значну частину року простоювала. Крім того, в квітні 1998-го та лютому 1999-го через поламки вийшли з ладу обидві газові турбіни. Як наслідок, у 2000 – 2001 роках на блоці провели масштабну ремонтну кампанію.[1]

В 2011-му став до ладу другий парогазовий блок комбінованого циклу потужністю 104 МВт. Він також має дві газові турбіни, які через відповідну кількість котлів-утилізаторів живлять одну парову турбіну.

У певний момент для покриття зростаючого попиту на електроенергію в Бангладеш почали широко використовувати практику оренди генеруючих потужностей – державна BPDB укладала угоди із приватними компаніями, які розміщували на майданчиках існуючих теплоелектростанцій генеруючі установки на основі двигунів внутрішнього згоряння, котрі могли бути швидко змонтовані, а в майбутньому демобілізовані. Зокрема, в 2009-му на ТЕС Фенчугандж стали до роботи 19 установок General Electric Jenbacher J620 загальною потужністю 51 МВт від компанії Barakatullah Electro Dynamics.[2] А в 2012-му запустили 17 установок General Electric Jenbacher (12 типу JGS 620 GS-NL та 5 типу JMS 620 GS-NL) загальною потужністю 50 МВт (законтрактована потужність – 44 МВт) від Hosaf Group.[3]

Станція розрахована на використання природного газу, який надходить до регіону по газотранспортному коридору Кайлаштіла – Ашугандж (можливо відзначити, що в 2004-му у Фенчуганджі почалась розробка місцевого газового родовища, проте воно має доволі незначні запаси).

Видача продукції відбувається по ЛЕП, розрахованим на роботу під напругою 230 кВ та 132 кВ.

Біч-о-біч із ТЕС Фенчугандж розташований майданчик ТЕС Кушияра.

Примітки

  1. Sylhet Combined Cycle Power Plant Construction Project (I) (II).
  2. Jenbacher type 6.
  3. .::Hosaf Group::.. www.hosafgroup.com. Процитовано 1 січня 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.