Тарт Татен

Тарт Татен — перевернутий пиріг з фруктами (зазвичай яблуками), які необхідно карамелізувати у вершковому маслі і цукрові до того як пекти пиріг.

Тарт Татен з яблуками

Історія

Дослідження показують, що тарт Татен вперше приготований, причому випадково, в готелі Татен у Ламотт-Беврон, Франція, приблизно в 100 милях (160 км) на південь від Парижа, у 1880 році.[1] Готелем управляли дві сестри, Стефані і Кароліна Татен.[2] Існують суперечливі історії про походження тарта, але найбільш поширеною версією є така: одного дня Стефані Татен через приготування великої кількості страв, була дуже втомлена. Вона почала робити традиційний яблучний пиріг, але залишила яблука в маслі і цукрові занадто довго. Коли жінка почула горілий запах, то намагалася врятувати десерт, вона поклала тісто зверху на яблука і поставила сковорідку в духовку. Після того як пиріг спікся вона знову перевернула його фруктами догори і невдовзі була дуже здивована, наскільки гості готелю високо оцінили десерт. В альтернативній версії походження Тарта, Стефані спекла карамелізований яблучний пиріг, перевернувши його помилково.

Тарт став фірмовою стравою Готелю Татен.

Інгредієнти

Спочатку тарт Татен готувався з двох місцевих сортів яблук: Reine Des Reinettes (король Піппінс) і Calville.[3] З часом їх витіснили інші сорти, такі як: Ґолден делішес, Ґренні Сміт і Гала. Вибираючи яблука для Тарт Татен, важливо вибирати такі, що зберігають свою форму під час приготування і не розчиняються в яблучному соусі.

Тарт Татен також можна готувати з груш, персиків, ананасів, помідорів[4], інших фруктів або овочів, таких як цибуля.

Примітки

  1. Delétang, Henri (2011). La tarte Tatin - Histoire et légendes. France: Editions Alan Sutton. с. 128. ISBN 2-8138-0431-2.
  2. La tarte Tatin son histoire et ses légendes. La Nouvelle République. 23 грудня 2011. Процитовано 29 грудня 2011.
  3. Friends of the Tarte Tatin. Процитовано 11 березня 2012.
  4. Melissa Clark. "A Tart That’s Sweet, Yet Savory". The New York Times, 12 September 2008.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.