Тед Мур (кінооператор)

Тед Мур (англ. Ted Moore; 7 серпня 1914—1987) — південноафриканський кінооператор, відомий своїми роботами над семи фільмами про Джеймса Бонда в 1960-х та на початку 1970-х. Він здобув премію Оскар за кращу операторську роботу над стрічкю «Людина на всі часи» Фреда Циннеманна, а також дві нагороди BAFTA за кращу кінематографію за фільми «Людина на всі часи» та «З Росії з любов'ю»

Тед Мур
англ. Ted Moore
Народився 7 серпня 1914(1914-08-07)[1][2]
Беноні, Гаутенг, ПАР
Помер 1987[3][1][…]
Велика Британія
Країна  ПАР
Діяльність оператор-постановник, кінооператор
Знання мов англійська
Членство Британське товариство кінематографістівd
Роки активності з 1955
Нагороди

Премія «Оскар» за найкращу операторську роботу (колір)d (1965)

39th Academy Awardsd

17th British Academy Film Awardsd

21st British Academy Film Awardsd

IMDb ID 0601924

Біографія

Тед Мур народився у Південній Африці. У віці 16 років він переїхав до Великої Британії, де служив у Королівських ВПС під час Другої світової війни. Під час війни він приєднався до підрозділу, ща займалось кінозйомками. Відтоді він Тед почав освоювати ремесло оператора.

Він працював над низкою фільмів для фільмів студії Warwick Films продюсерського дуету Ірвінга Аллена та Альберта Брокколі, серед яких «Герої з раковин», «Зарак», «Джонні Ніхто» та «Не час вмирати».

У 1962 році Брокколі та режисер Теренс Янг запросили Теда у якості кінооператора для першого фільму про Джеймса Бонда «Доктор Ноу». Мур продовжив свою роботу ще на шістю фільмами про Бонда: «З Росії з любов'ю» (за яку він отримав нагороду BAFTA), «Голдфінгер», «Кульова блискавка», «Діаманти залишаються назавжди»,[4] «Живи та дай померти», а також частиною фільму «Чоловік із золотим пістолетом», де його через хворобу замінив Освальд Морріс .

Крім того, Мур отримав премію BAFTA та Оскар за операторську роботу у найкращий картині 1967 року «Людина на всі часи» та став першим південноафриканцем, який отримав нагороду Академії. Він також працював над над такими культовими стрічками, як «День триффідів», «Золота подорож Сіндбада», та «Битва титанів» .

Вибрана фільмографія

Нагороди та номінації

Академія кіномистецтв та наук

Британська академія кіно- і телевізійних мистецтв

Британське товариство кінематографістів

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.