Термінал ЗПГ Олд-Гарбор

Термінал ЗПГ Олд-Гарбор – інфраструктурний об’єкт для імпорту зрідженого природного газу (ЗПГ) до Ямайки.

Олд-Гарбор
Район розташування об’єкту

У 2010-х роках почався імпорт ЗПГ до Ямайки, де регазифіковане блакитне паливо використали для живлення електроенергетики. Першим став до ладу термінал Ямайка ЗПГ на північно-західному завершенні острова, а в 2019-му стартували поставки через термінал у Олд-Гарборі на південно-східному узбережжі (за кілька десятків кілометрів на захід від ямайської столиці Кінгстону). У випадку з Олд-Гарбором прийняли рішення на користь плавучого регазифікаційного терміналу, що потребувало менше капітальних інвестицій та часу на створення.

В затоці за 4 км від берегу облаштували причал острівного типу, до якого більшу частину часу пришвартована плавуча установка зі зберігання та регазифікації (FSRU) Golar Freeze, котру зафрахтували на 15 років у норвезької компанії Golar. У випадку наближення урагану вона повинна змінювати місце своєї стоянки. Річна пропускна здатність установки становить 4,9 млрд м3.

Видача регазифікованого палива відбувається до розташованого за 6 км (прямо на березі затоки) майданчику ТЕС Олд-Гарбор, на якій після появи терміналу запустили нову енергоефективну чергу. Крім того, проклали трубопровід до розташованого дещо далі бокситового заводу, де звели нову ТЕС Jamalco. Також ресурс постачається ряду індустріальних споживачів (Caribbean Products, Appleton, IGL Limited, CB Group, Clarendon Distillers, Wisynco, Seprod, Red Stripe Jamaica).

Проект терміналу реалізувала компанія New Fortress Energy.[1][2][3][4]

Примітки

  1. NFE commissions LNG terminal off Jamaica’s coast.
  2. Jamaica LNG Terminal. Global Energy Monitor (англ.). 9 червня 2021. Процитовано 15 січня 2022.
  3. Newly commissioned Old Harbour LNG terminal to grow output fivefold by December. jamaica-gleaner.com (англ.). 20 липня 2019. Процитовано 15 січня 2022.
  4. New Fortress willing to sell Jamalco power station if it needs cash. jamaica-gleaner.com (англ.). 27 січня 2021. Процитовано 15 січня 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.